Laptop Lenovo N3000 N 200 sam sie wyłącza

Wzracam się z prośbą o pomoc w diagnozowaniu problemu który nie umiem zdiagnozować.Posiadam laptopa Lenovo N3000 N200 Model 0796 z 2007r. Za każdym razem jak włącze tylko 1 filmik np z You Tube laptop wyłańcza się sam dosłownie po 5 min :-(  .Sprawdziłem programem AIDA64 Extreme jak reaguje sprzet i… eksplotacja CPU -Procesora przy włączeniu takiego filmiku  wskakuje na zakres 95-100%, temp Procesora ( Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5250, 1500 MHz 9 x 167) skacze do ok 78-82 st.C, gdy osiąga takie parametry laptopek gaśnie.T junction max temp dla Procesora wynosi 85 st C.Sprawdziłem kompa pod względem oprogramowan Malware wszystko co wyskoczyło wyczyściłem( Malwarebytes -Anti Malware).Progrem anty-wirusowym Eset Smart Security udało mi sie przeskanowac cały system tylko 1( nie było zadnych wirusów).Laptop zamykał sie tak samo jak przy właczeniu filmiku np. z You Tube gdyż osiąga te same parametry ekplotacji i temp Procesora jak przy filmikach z YouTube.System Windows XP Service Pack 2 w zakładce Divice Manager( menadzer urządzeń) pokazuje że wszytko jest ok.Czy ktos miałby jakiś pomysły…

Mam N100 z C2D T7200 (2x2GHz) i GF Go7300 128MB, więc ma się co grzać. U mnie temperatury dla CPU to ok 34-47˚C w idle i ok 65-72˚C w stresie.

Pierwsze co, to sprawdź wentylator czy w ogóle działa!

Sprawdziłem wiatrak jest ok.Rozkręciłem laptopka,przedmuchałem wiatrak sprężonym powietrzem,odkręciłem radiator który równiez potraktowałem powietrzem,nastepnie zabrałem sie za CPU (procesor),otworzyłem ,wymontowłem i nałozyłem na prcesor  paste termoprzewodzącą MX2.Po złożeniu laptopka jak na razie hula ok.W idle temp CPU utrzymuje sie poniżej 50 st c  w stresie 100 % wykorzystywania CPU przez 5 minut temp na procesorze max poszła do 61 st C ale ogólnie utrzymywała sie w granicy 55-61(max).W razie gdy zabieg który wykonałem jednak nie zadziała zadawalająco ( piszę to po 2 godz po zmianie pasty i czyszczenia układu chłodzącego) gdzie są dokłanie te termopady radiatora chipsetu po nie bardzo chyba  jako laik komputerowy  bedę je mógł zidentyfikowac na płytcie.Dzięki wielkie za odpowiedż. :slight_smile: