Laptop lub Stacjonarny (z monitorem) do ok 2500

Witam !

Muszę kupić jakiś komputer, albo stacjonarny z monitorem (na matrycy ips i min 22"), lub laptopa do ok 2500 zł. Myślałem nad MSI GE620. Grać zamierzam sporadycznie tylko trochę w gry wyścigowe jakiegoś nfs-a, i nie musi być w full detalach. A może lepiej stacjonarnego ? Ale wtedy 800 zł na monitor… Co polecacie ? Mi bardziej podoba się laptop, ale nie wiem czy będzie lepiej… Proszę o propozycje laptopów do ok 2500, lub przekonanie mnie do stacjonarnego. Komputer będzie używany trochę w domu, ale i także poza domem. z góry dzięki za odpowiedź

P.S Trochę trzeba dołożyć do tego MSI, ale myśle że chyba będzie warto.

Jeśli chcesz laptopa, to mogę polecić tego, którego sam posiadam. (Patrz stopka)

  • lekki,

  • cienki,

  • wydajny,

  • bateria trzyma do ok 9 godzin (przyciemniony obraz, brak wifi, pisanie w edytorze tekstu),

  • nawet wygodna klawiatura (oprócz strzałek, do których trzeba się przyzwyczaić)

wady:

  • słaba matryca,

  • po otworzeniu jedna nóżka jest ok 1 mm nad blatem i laptop się kolebie (ja ten problem rozwiązałem wyrywając tą nóżkę i wsadzając tam kawałek gumy o grubości ok 5mm),

  • w/w strzałki na klawiaturze,

  • problem z częstym parkowaniem dysku twardego (tylko dyski WD, obecnie przeważnie montowane są dyski Hitachi).

Co do stacjonarnego - za te same pieniądze dostaniesz znacznie lepszą wydajność i kulturę pracy, ale stracisz mobilność. Tak więc coś za coś.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-TimelineX-5820TG.31524.0.html - A tu jego recenzja.

a co sądzicie o MSI Ge600 lub nowy na sb Ge620 ??

Ciekawa propozycja z procesorem z nowej rodziny Sandy Bridge.

Szkoda, że ta karta 540M taka nędzna :confused:

słaba ??

Wręcz przeciwnie. Jest to jedna z lepszych na rynku. Pozycja 67

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

Zwróć uwagę, że większość wyżej sklasyfikowanych to konstrukcje kart w SLI albo Crossfire. Kompletnie nie wiem o co chodzi Wolfgar’owi.

Przepraszam źle powiedziałem. Jak za tą cenę to dobra świetna karta. Ja na jakiegoś GT/X się zapatrzyłem ale jest o 1k droższy.

czyli laptop nie ma słabego punktu ?

Każdy laptop ma słabe punkty. Nie ma produktu idealnego, a większość wad wchodzi dopiero podczas użytkowania i długotrwałych testów.

A tak serio to co miałem na myśli.

Otóż posiadam Asusa z kartą graficzną GT 325M która jest trochę/zdecydwoanie gorsza od tej 540M . Jednak jak kupowałem laptopa rok temu, to była jedna z lepszych kart z tej serii. A teraz po tym czasie ta karta jest po prostu średnia. I najgorsze jest to, że nic z tym zrobić nie mogę :confused: I tak jakby liczyć, że laptop bez karty Nvidii czy Ati kosztuje coś około 2000zł, to za 3000zł(mowa o lapkach z windowsami) powinniśmy dostać lapka z kartą o wartości 800zł. (200zł koszty minimalizacji) A dostajemy kartę o wiele gorszą. ;( Dlatego jeżeli masz zamiar dużo grać i na komputerze to sobie odpuść laptopa. Ja trochę żałuje. Jadnak u mnie priorytetem była mobilność.

To prawda. Jeśli chodzi o żywotność sprzętu (czytaj długość czasu pozwalającego na komfortową pracę) to komputer stacjonarny jest lepszym rozwiązaniem. Nie trzeba za każdym razem kupować całego komputer, ale np można kupić samą kartę graficzną.

Jednak jeśli potrzebujesz mobilność, to wyjścia nie masz i kupujesz laptopa.

kurcze teraz to sam nie wiem. komputer chciałbym w przyszłośći rozbudować, więc chyba wezmę Pc-ta. Zobaczymy poczekam do premiery buldożerów i jak będzie hit to PC a jak Kit to lapa biorę dzięki za pomoc :slight_smile:

To potrzebujesz mobilności,czy nie… bo w sumie dziwne, ze tak zmieniasz. Z jednej strony rozważasz jakieś nowe wypasione procki… a z drugiej bierzesz pod uwagę laptopa, który przy tej samej kasie jest o wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, wiele mniej wydajny… to czego w końcu potrzebujesz?

dobrze by było gdyby był mobilny ale i żebym w czasie mógł go zmodernizować…

Oj to musisz zapytać na jakimś forum maniaków laptopów zapytać, które laptopy umożliwiają upgrade. W każdym laptopie da się wymienić pamięć, w większości da się wymienić dysk twardy. Są jednak laptopy, które np posiadają napęd optyczny w formie wysuwanej szufladki i można zamiast niego wsadzić drugi dysk twardy. Są też modele, które umożliwiają wymianę karty graficznej, ale to już prawdziwa rzadkość. W każdym bądź razie możesz zajrzeć na nhl.pl (forum portalu notebookcheck.pl). Jest tam mnóstwo osób, które w temacie laptopów są bardzo dobrze zorientowane.