Laptop multimedialny/do nauki do 4000zł, pytania

Witajcie

Od jakiegoś czasu poszukuje laptopa, ale ogrom wyboru mnie lekko przytłacza i trudno mi się zdecydować na jakikolwiek model. Myślałem o jakimś ASUSie albo SONY Vaio. Mam kilka pytań i mam nadzieje, że pomożecie ew. doradzicie który model jest godny uwagi :slight_smile:

Laptop będzie głównie mi potrzebny do pracy/nauki ale jak będzie czas to może do jakiś kilku gier i filmów (na pewno często oglądanych) , czyli też multimedialny…,ale chodzi mi ogólnie jakiś dobry model ze średniej półki. Przede wszystkim kieruje się baterią, bo często będę go używać gdzie nie będę miał dostępu do prądu i zależy mi na długim czasie pracy bez baterii. Z tego co oglądałem to wahania pracy bez prądu są bardzo duże, chociaż wiem, że to i tak zależy od tego co się na nim robi.

Podam kilka cech na które głownie zwracam uwagę:

-jak wspomniałem długi czas pracy bez podłączenia do prądu

-napęd Blue Ray (oczywiście tylko odtwarzanie)

-mocne (dobre?) wifi

-mniej ważne ale już za taką cenę pewnie będzie USB 3.0, wejście hdmi , bluetooth…

O konfiguracji sprzętowej myślałem: procesor intel core i5, Ram: 4/6 gb, dysk może być nawet 320gb bo i tak będę używał dysku zewnętrznego

Jakiś konkretnych wymagań nie posiadam, po prostu to ma być dobry laptop który “przetrwa” szybko rozwijającą się technologię i że za rok, dwa lata będzie można powiedzieć, że nadal to dobry sprzęt. Nie chodzi mi tez o sprzęt za jakaś kosmiczną cenę 10k…Kwotę jaką chce przeznaczyć na laptopa jest to około 4000zł.

Jeszce system: oczywiście standardowo win7 ale jeżeli dysk byłby większy również chciałbym podzielić go i na jednej połówce zainstalować Linuxa.

Mam jeszcze drugie pytanko: za miesiąc wybieram się do Chorwacji gdzie będę potrzebować dostępu do internetu. Chciałbym żebyście mi coś doradzili bo w tej kwestii całkowicie jestem zielony(tak jak ten pasek na górze :stuck_out_tongue: ). Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kupienie prepaida na miejscu i doładowywanie go.

Tylko nie wiem czy dobrze to wszystko rozumiem:

Kupuje jakiś modem np taki:

http://allegro.onet.pl/modem-usb-gsm-mo … 70579.html

I teraz kupuje dowolny starter chociażby T-Mobile ale w Chorwacji, wsadzam do modemu i od razu wszystko śmiga? Szukałem w necie jakiś artykułów dotyczących właśnie tego problemu ale znajdywałem takie sprzed 2-3 lat… Mam nadzieje, że ktoś chciałby i mógłby w kilku zdaniach mi to wytłumaczyć co i jak :slight_smile:

z góry bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc i wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

pozdrawiam Neurox

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=268 … 9&t=398189

igrek , dużo się z Twojego linku nie dowiedziałem, tylko tyle że ten modem który jest bez sim locka powinien działać z każdym prepaidem…

No mniej więcej tak to wygląda. Najlepiej jakbyś kupił modem bez sim locka. Po włożeniu karty powinny zostać wykryte dane dostępowe (ewentualnie dla bezpieczeństwa można o nie zapytać w salonie przy zakupie). Instalujemy soft, klikamy połącz i jest ;).

Ja jednak widzę lepszą opcję. Jeżeli interesuje Cie fajny sprzęt w granicach 4000 zł to polecę VAIO SB. Może to nie jest wielce kolorowy sprzęt ale właśnie bardzo dobre materiały + niewielkie rozmiary i waga czynią z niego naprawdę super sprzęt. Co więcej ma on również wbudowany modem 3G czyli wkładasz kartę i w zasadzie klikasz na connect bo soft już jest gotowy i czeka na włożenie karty.

Link do modelu: http://www.sony.pl/product/vn-s-series/vpcsb1v9e