Laptop na kablu

(manfred1) #1

Witam serdecznie mam pytanie bo ostatnio znajomy byl zaskoczony tym iż gdy pracuje na laptopie dokładnie HP Pavilion dv5 to nie mam odłączonej baterii w przypadku gdy podłączony jest lap do prądu. Dlatego mam pytanie czy to jest jakaś niedogodność dla długo wieczności baterii? Za info dzięki

(Norbertkrajewski) #2

Faktem jest, że ponoć powinno się odłączać baterię na czas pracy na "kablu". Sam używam lapka HP i nie odłączam baterii, gdyż jak dla mnie to szkoda zachodu. Chodzi po prostu głównie o to, że gdy bateria jest nawet w 99% i podłączysz kabel to zostanie ona niepotrzebnie doładowana, co faktycznie może w niewielkim stopniu skrócić jej żywotność.

(ant0n) #3

Teoria teorią, a praktyka praktyką. Ja mam 4 letniego lapka HP nx9150. Nie formatowałem baterii (Li-Ion) na początku i nie robiłem żadnych ceregieli z jej wyjmowaniem podczas zasilania sprzętu z sieci, itp. Bateria na początku trzymała ok. 3h. Teraz, po 4 latach mogę działać nieco ponad 1,5h oczywiście przy pełnym podświetleniu ekranu (zwykła praca w necie, czy w jakimś programie biurowym etc., bez kręcącego się napędu).