Laptop/netbook do 1500zł

(Tomaszzz89) #1

Poszukuje dobrego sprzętu w tej cenie głównie do zastosowań biurowo-multimedialnych (głównie do prezentacji). Gry mnie specjalnie nie interesują, bo od tego mam blaszaka, na którym i tak prawie nie gram.

Nie mniej jednak dobrze by było jakby radził sobie z wyświetlaniem tapety, filmów divX, DVD, odtwarzał muzykę itp.

Z pewnością maximum będzie 15,6 cali (może być mniejszy). No i chciałbym, żeby sprzęt nie był jednak zbyt ślamazarny. Może być bez systemu.

I mam dylemat czy brać wolnego a małego netbooka, czy trochę większego i szybszego notebooka. Obawiam się, że na takim netbooku 10 cali to się za komfortowe nie pracuje.

Jeden z typów:

(Antol2424) #2

W tej cenie Lenovo posiada zadowalające parametry ;]

(Michal Olber) #3

W tej cenie, to raczej dostaniesz albo dobre używane lapki, albo coś na Celeronach :slight_smile: Wydajnościowo powinno cię zadowolić w zupełności, jeżeli zainstalujesz na tym Fedora lub Ubuntu i odpowiednio skonfigurujesz.

(xomo_pl) #4

Miałem okazje pracować przez chwile na 10 calowym netbuku HP- ekran jak dla mnie jest za mały- pół ekranu zabierają menu programów np wordpad (z Win7), eksplorator Windows (czyli okna systemowe) także zabierają dużą część ekranu.

Także niedługo będę k,upował przenośny komputer i osobiście doszedłem do wnosku że minimum do komfortowe pracy to 12/13cali jednak lepiej brać 14.

Proponuję trochę dołożyć i wziąść tego: http://www.ceneo.pl/4399036