Laptop nie chce się uruchomić, niebieski ekran

Witam!

Tata, przebywający teraz za granicą, ma problem z laptopem. Tak opisał co się stało:

Po zamknięciu laptopa (włączonego) wylogował się on (normalna reakcja). Podczas ponownego zalogowania, po kliknięciu nazwy użytkownika i zalogowaniu na swoje konto, laptop (zaraz gdy wyświetlił się pulpit) zaczął głośno piszczeć i przestał reagować na polecenia, a także przycisk włączania/wyłączania. Tata więc zamknął go i wyjął baterie. Siłą rzeczy laptop przestał piszczeć i wyłączył się.

Kiedy go ponownie włączył pojawił się typowy ekran (z BIOSu) z wyborem trybów awaryjnych i “uruchom system Winows normalnie” (nie pamiętam, jakie opcje do wyboru jeszcze tam są ale chyba wiadomo o jaki ekran chodzi). Po wyborze “uruchom system Winows normalnie” system zaczął się uruchamiać i w miejscu gdzie wyświetla się logo Windows (z tymi przechodzącymi paskami) mrugnął niebieski ekran i wyłączył się… Przy wyborze innych opcji (tryb awaryjny) także w końcu mruga ten niebieski ekran.

Nie miałem nigdy takiego problemu i nie wiem o co chodzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc (najlepiej jak najdokładniejsza instrukcja co i jak trzeba zrobić, gdyż nie ja to będę robił a tata, dla którego wiele rzeczy związanych z komputerem nie jest oczywistych :wink: ). Sprawa ma dla nas bardzo wysoki priorytet. :frowning:

PS. Najlepiej jakby dało się obejść bez przeinstalowania systemu, gdyż nie ma on dostępu do żadnej instalki systemu, itp.

System - Widnows XP SP2 lub 3

Laptop - Asus K50IJ

Dokładna specyfikacja:

infofa.jpg

Hmm… Jeśli to XP to chyba nie ma partycji recovery?

Jeśli jednak jakimś cudem jest, to zabootować Live CD Linuxa (może być Ubuntu - do pobrania i wypalenia na innym kompie), skopiować ważne dane np na pendrive, po czym ponowić instalację z partycji recovery.

Nie wiem, czy w XP takową szło utworzyć, tak więc jeśli jej nie będzie, nie obejdzie się bez reinstalla z CD.

W zamian tata może zainstalować w/w Ubuntu. :wink: