Laptop nie chce się uruchomić

Witam wszystkich,

Mam taki problem, Od kilku miesięcy posiadam laptopa Toshibę P500 i wszystko było do tej pory w porządku. Wczoraj, gdy próbowałem włączyć komputer, nie uruchomił się. Zawsze pracuję na baterii i podłączonym zasilaczu, a od czasu do czasu pozwalam się baterii całkowicie wyładować. Gdy wczoraj podłączyłem zasilacz to zaświeciła się tylko dioda podłączenia zasilacza, ale nie świeciła się dioda ładowania baterii. Przyciśnięcie przycisku POWER nie spowodowało żadnej reakcji (żadnego szumu wentylatora, mrugnięcia diod, nic). Odłączyłem zasilacz, wyjąłem baterię i włożyłem ją ponownie. Podłączyłem zasilacz. Tym razem wszystko wystartowało jak gdyby nigdy nic. Uruchamiałem potem komputer jeszcze kilka razy i już nie było tego problemu. Co może być tego przyczyną? Martwi mnie to bo komputer jest nowy, i nie wiem czy to normalne, czy też nadaje się na gwarancję? Sprawność komputera jest dla mnie tym bardziej ważna, że wykorzystuję go głównie do pracy, w której zazwyczaj mam terminy “na wczoraj”…

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Baterii nie wyładowuje się do końca

Co masz na myśi? I jak się to ma do mojego problemu?

Ja mam Toshibę A200 z Vistą na pokładzie i też kilka razy (może 3, 4 razy) w ciągu 4 lat miałem taki przypadek. Nie wiem, w czym tkwi problem, ale tak jak napisałeś, po odłączeniu zasilacza i wyjęciu baterii wszystko zawsze wracało do normy.

Tak samo uspokaja mnie moja Żona. Używa Toshiby Satelite od ponad 4 lat i też zdażyło się jej to kilka razy. Mimo to, ze względu na moją pracę, wolę dmuchać na zimne. Mam zainstalowane specjalistyczne, i w razie awarii nie będę mógł pracować na innym komputerze.

Widocznie Toshiby mają taki problem, ale też nie wydaje mi się, aby było to groźne.

Nie jestem pewny, ale myślę, że w moim przypadku wina leży po stronie Visty, gdyż przez pewien czas miałem zainstalowany Windows 7 RC i nie przypominam sobie, aby tym okresie ten problem wystąpił.

Dziękuję za odpowiedź. Mimo wszystko czy ma ktoś z Was jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy nie jest to zapowiedź czegoś gorszego?

Ewentualnością ostateczną jest pewnie padnięcie baterii. Ale nie grozi Ci to w najbliższym czasie - pamiętaj, żeby nie rozładowywać akumulatora do 0, zostaw mu trochę prądu (tak 10%) i od tego ładuj, a jeśli pracujesz na zasilaniu, możesz odłączyć baterię (przy odłączaniu powinna mieć ok. 40%).