Laptop nie czyta drugiej karty graficznej?

(Chudsy321sa) #1

Witam,

Specyfikacje laptopa:

PRODUCENT SAMSUNG

i5-3210M

Intel HD Graphics 4000 + Radeon 7670M (tej karty chyba nie wczytuje)

8GB RAM

DYSK 1TB

Windows 8 64 bit

17,3 cala

Dzis włączyłem sobie Farmin Simulator 2013 na ustawieniach Low i tu ścina,

Klikam chorągiewkę (nie wyłączam gry) wchodzę na pulpit>>ppm>>rozdzielczość ekranu>>ustawienia zaaw. i tu mi wyskakuje tylko Intel HD Graphics 4000

Czemu tak mam ?

PS: Ta strona http://www.systemrequirementslab.com pokazuje mi że mam tylko Intel Graphics a jak wejde w Menadżer Urządzeń to mam 2 karty.

(Qba_) #2

Nie wiem jak jest na Radeonach, ale na kartach GeForcach wystarczy ustawić w panelu Nvidii, żeby aplikacje korzystały z dedykowanej karty. Ew. możesz spróbować przestawić kartę graficzną w BIOSie.

(Chudsy321sa) #3

a jak mam to zrobić nigdy tego nie robilem ?

(Lechoslawgmer) #4

W biosie jest ustawione Switchable ?

Sterowniki od drugiej karty wgrane ?

Laptop sam powinien przełączyć się na "lepszą" grafikę.

Przełączanie z jednej kart na drugą powinno być też w CCC (Catalys Control Center),patrz czy masz ikonkę na pasku od ATI jak masz taką ?

Nie pamiętam jak to jest z ATI u NVIDIA można przypisać która gra ma się uruchamiać z daną kartą.

(Chudsy321sa) #5

przez aplikację SAMSUNG SW Update widzę że do wszystkiego są stery. A w BIOSIE co mam zrobić ?

(Lechoslawgmer) #6

1.sprawdź najpierw czy nie masz aplikacji gdzie możesz przestawiać karty pod daną grę ?

2.w biosie sprawdzić czy jest jest ustawione Switchable ?

(Chudsy321sa) #7

Raczej nie mam 2 apki od SAMSUNGA ale one należa do Aktualizacji i Optymalizacji.

(Lechoslawgmer) #8

zobacz czy nie masz coś takiego - jak będziesz uruchamiał jakąś gra albo coś to PPM i uruchom z grafiką: i masz wybór ?

może tak podaj model tego Samsunga zajrzę do instrukcji ,albo poczekamy aż ktoś napisze jak to przełączać kto ma takie dwie karty :slight_smile:

(Chudsy321sa) #9

nie raczej nie mam

(Lechoslawgmer) #10

a w trayu nie ma żadnej ikony od ATI Control Center ?

(Chudsy321sa) #11

znalazlem program od Radeona

(Lechoslawgmer) #12

to fajnie :slight_smile: to tam albo przestawiasz , lub zobacz czy możesz dodawać gry ? poszukaj po opcjach :slight_smile:

Gry > ustawienia > coś takiego ? i jest przycisk dodaj i tam dodajesz grę .

(Chudsy321sa) #13

mam coś takiego jak opcje zasilanie a wnim moge w kazdej aplikacji ustawic oszczedzanie energi lub wysoka wydojnosc

(Lechoslawgmer) #14

to ustaw na wysoka i zobacz co będzie się działo ?

(Qba_) #15

To ustaw na wysoką wydajność, wtedy laptop powinien sobie przełączyć na Radeona.

(Chudsy321sa) #16

spróbuję.

-- Dodane 19.02.2013 (Wt) 17:02 --

spróbóję.

-- Dodane 19.02.2013 (Wt) 17:11 --

nie wiem czy to coś dało ale na Low da się grać choć jak sprawdzałem ppm na pulpit>>rozdzielczośc ekranu>>ustawienia zaaw. to dalej pisalo Intel HD 4000

(Lechoslawgmer) #17

jak sprawdzasz a nie grasz to będzie pokazywało HD4000 powinno byś tak, że przełącza się po uruchomieniu gry ( tak że jak chcesz sprawdzić to podczas włączonej gry)

Co do biosu prawdopodobnie są dwie opcje ? zobacz jak masz ustawione

Dynamic - aplikacja wedle zapotrzebowań będzie wybierać której karty graf. użyć(bez względu na akurat zastosowane zasilanie),

lub

Fixed - w zależności od zasilania przełączy odpowiednią kartę

(z mniejszym lub większym zapotrzebowaniem energii), lub wybór ręczny w systemie czyli tak jak wybrałeś.

Tak że możesz zobaczyć które ustawienie pasuje - powinno być w instrukcji na stronie producenta .

Jak chcesz to podaj dokładnie model tego Samsunga to zobaczę czy jest taka instrukcja.

(Chudsy321sa) #18

a jest możliwość żeby to sprawdzić czy naprawde tak się dzieje ?

-- Dodane 19.02.2013 (Wt) 17:37 --

Model hmm... SAMSUNG NP350E7C-S04PL

(Lechoslawgmer) #19

pierwsze co znalazłem >klawisz FN + F11 przełączenie na turbo mode - włącz to i zobacz jak gierka działa ?

http://www.samsung.com/pl/support/model ... -downloads tu cała dokumentacja i jak uaktualniać sterowniki (na przyszłość) .

rozdział 2 strona 54 korzystanie z komputera - napisano >prawy myszy pulpit > wybrać Configure S.Graphics i tam dodajesz gierkę plik exe

(przeglądaj > wybierasz exe danej gry >zarejestruj > Zastosuj

myślę że pomogłem ?

(Lewanxd) #20

Przy trybie Switchable (Dynamic) mogą występować błędy aplikacji, więc laptop do grania włączaj na ładowarce a bios ustaw na fixed :slight_smile: