Laptop nie czyta plyt


(Damian Konieczny) #1

Witam mam problem z laptopem hp pavilion dv 2000 problem polega na tym że w nie wyswietla nawet napedu w mój komputer nawet po włozeniu płyty i płyta wlozona do napędu kreci sie tylko przez chwile a potem staje win vista home a i jeszcze to nie jest wina plyty bo testowalem ja na paru innych komputerach i dziala prosze o pomoc


(Olixxx94) #2

VolterixPL , jaki system (dokładnie)??

Wejdź w menedżer urządzeń i zobacz, czy nie masz jakichs wykrzykników.


(Cosik Ktosik) #3

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.


(Damian Konieczny) #4

win vista home premium zadnych wykrzyknikow nie ma


(Damian Konieczny) #5

klucza UpperFilters juz nie bylo a LowerFilters usunolem ale to nie pomaga a w kontrolerach IDE nie wiem pod ktorym kanalem jest naped bo tam nie pisze da sie to jakos sprawdzic?


(Cosik Ktosik) #6

Usuń wszystkie kanały IDE.


(Damian Konieczny) #7

niestety to tez nie pomoglo:( czekam na dalsze wskazowki


(pysiu) #8

Spotkałem się z takim przypadkiem niedawno problem tkwił w tym że laptop miał stary bios po aktualizacji z napedem nie było problemów więc zobacz na stronie producenta czy nie ma biosu nowszego :slight_smile: