Laptop nie hce sie właczyć -HP i ich marka!

:slight_smile: witam wszystkich mam problem,a raczej problem ma mój kumpel.otuż wczoraj poszedłem do kumpla podzielić mu dysk na partycje

użyłem do PARTITION MAGIC 8.0 podzieliłem dysk zrestartowałem kompa i działał jak nalezy.poszedłem do domu i za chwile otrzymałem tel że komp sie zepsuł.znuw poszedłem do kolesia a tam włączam kompa i …nic.wyskakuje napis ze brakuje pliku NTLDR.niemożna uruchomic systemu.komp można tylko zresetować.WSZYSTKO dotyczy LAPTOPA HP-nowego- więc prubowłem zainstalowac windowsa od nowa i nic z tego.podobno niewykrywa dysku twardego.co jest nienormalne.windows który chcialem zainstalować to win xp pro{ale dla kompów stacjonarnych]wywnioskowałem ze ten windows niema sterowników do laptopa.co najciekawsze z laptopem HP nie było dołączonego windowsa na cd-tylko na dysku oprócz zainstalowanego niedziałającego-brak pliku -NTLDR-ale na dysku jest utworzona partycja z tzw-RECOvERY HP-wlaśnie tam jest instalator windowsa który należało zgrac na cd-jak byk to było napisane w instrukcji ale tego mój kumpel nie zrobił bo nieprzeczytal-wiec cześciowo ponosi winę ale też HP bo niechcialo im się wypalić płytki startowej.Więc pytam czy można to jakoś naprawić?jeśli tak to proszę o pomoc.-i zasadnicze pytanie czy to co się stalo mobło byc spowodowane podzieleniem partycji przez partition magic?-zaznaczam że po podzieleniu dysku restartowałem kompa iiiii DZIAŁAŁ!!zepsuł się jak poszedłem do domu-podobno nikt nic na nim nie robił tylko filmy oglądał itp.ale sie rozpisałem.dzięki z góry.pozdrawiam.

domyslam sie ze chodzi o HP Pavilion?

wiecie co komp nowy to niech zaniesie do serwisu i zrobia mu.

serwis w koLobrzegu jest a to 200 kocków trzeba jechać bo w necie zamawiał

Jak chesz działać na własną rękę to ontrack esyrecovery i zewnętrzny dysk usb/ komp podłączony po sieci. Brak pliku ntldr -> reinstalka windowsa/ wgranie pliku z zewnętrznego źródła. można spróbować uruchomić linuxa z płyty i wrzucić plik ntldr na dysk. co do pytania o Partition magic to zdecydowanie tak. można popełnić kilka błędów podczas dzielenia dysku, a usunięcie partycji recovery to nie błąd tylko wielbłąd.

ale ta partycja tam jest tylko niemoge sie dostac do niej .w patrition magic robiłem wszystko dobrze.tak samo jak u siebie samego i u mnie działa.moze własciciel coś namieszał?

Nie mów o winie Kolegi, skoro wziąłeś się za coś takiego.

Należało samemu sprawdzić i zgrać.

Do tego jeszcze RECOvERY HP jest deską ratunkową w razie

problemów i podejrzewam, że przywraca jedynie na określoną

konfiguracji systemu. Ty ją zmieniłeś

Jedynie serwis

jeżeli nie usunąłeś tej partycji to linux działający z płyty i zgranie jej na zewnętrzne źródło po sieci

w jaki sposó zmieniłem konfigurację?jesli bylo by tak jak napiisałes to czemu muj system działa i żadnych tego typu zaburzen niema?po drugie to jest nowy komp.rozumiesz i konfiguracja jest bezrużnicy chodzi oto aby odpalił

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 14:03

czy jesli załatwię płyty startuące z innego kompa ale otych samych parametrach ODPALI-na szczescie jest ktoś kto ma taki sam komp-

Tak ale Ty masz płytkę i to jest plus - czasem tak się po prostu dzieje, że coś pójdzie nie tak i to jest główny problem z partycją recovery. Ja też mam HP, katalogi służące do ewentualnego przywracania dawno wywaliłam bo mam płytkę. Spróbuj tak jak napisał art.4 , jak plik wejdzie to będzie dobrze. Prawdopodobnie jest na dysku, ale system przez zmianę konfiguracji partycji nie może go odnaleźć :wink:

Zmiana partycji i ich rozmieszczenia ma wpływ na ponowną instalację systemu z dysku ratunkowego -> jest obliczona na konkretny rozmiar partycji systemowej

taaaaaaaaaaaaa…tylko skąd mam wziaść linuksa?cholera same problemy

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 14:09

więc co spowodowało problem?program?

Niekoniecznie jest to wina programu plik ntldr ma dziwną właściwość do znikania. Linux -> sieć lub jakiś kiosk w supermarkecie kup jakąś gazetę z linuxem wybór jest spory(najwięcej w empiku)

Stworzyłeś nową partycję


Bo pracujesz na XP dla komputerów stacjonarnych


Tym bardziej - do serwisu. Moze też być uszkodzenie hardware


Innymi słowy próbujesz zainstalować piracką wersję

Temat zostaje zamknięty