Laptop nie korzysta z głównej karty graficznej - co zrobić?

Witam,

Temat był wałkowany już wiele razy, wiem bo dużo się oczytałem na ten temat ale niestety żaden sposób znaleziony w internecie nie zadziałał na mój laptop :expressionless: Reinstalka systemu też nie pomogła.

Posiadam dokładnie ten model laptopa - Dell 15R 3521:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … bhtml#opis

Sprawa ma się tak - system normalnie wykrywa kartę graficzną “Radeon HD 8730M”, w menadżerze urządzeń pokazuje, że sprzęt zainstalowany jest poprawnie i sterowniki są aktualnie.

HD4000 też jest zainstalowany poprawnie, ale co z tego skoro w każdym możliwym programie nawet w głupim CCleanerze pokazuje mi jako główną kartę właśnie HD4000 z procka, zamiast Radeona…

W grach także komputer wykorzystuje jedynie HD4000. Nie narzekam na wydajność jednakże po co Radeon ma się marnować skoro można go wykorzystać i zwiększyć wydajność w grach.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić? Więcej problemów niż pożytku z tych kart montowanych w prockach…

System - Windows 8 64 bit

Pozdrawiam

Może właśnie tutaj “pies jest pogrzebany”. Może do tej pory nie było potrzeby użycia Radeona, bo zintegrowana karta świetnie sobie radzi. Może trzeba spróbować pograć w jakąś bardziej zasobożerną grę. Gdyby tak było, to nic tylko się cieszyć. Radeon znacznie podniesie temperaturę laptopa.

Hej,

Niestety technologia AMD Enduro działa zdecydowanie gorzej niż nVidia Optimus. Wychodzi na to, że często zawodzi i jedynym rozwiązaniem jest ręczne wymuszenie działania karty dedykowanej z poszczególnymi aplikacjami. Tak na przykład było w przypadku podobnego Dell’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus