Laptop nie łączy się z routerem

(Adi2511) #1

Witam. Przeinstalowałem system w hp compaq presario cq50-105ew i po zainstalowaniu sterowników ze strony hp mam problem z połączeniem z routerem. Komputer znajduje sieć i mogę się połączyć z nią, ale wyświetla: "sieć niezidentyfikowana". Poza tym po włączeniu komputera wyświetla się komunikat: "znaleziono nowy sprzęt. System Windows musi zainstalować oprogramowanie sterownika dla urządzenia kontroler ethernet." dodam jeszcze że router działa poprawnie z innymi urządzeniami (laptop, tablet, ps3). Proszę o pomoc.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(system) #3

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=3767083&lc=pl&cc=pl&dlc=pl〈=pl&cc=pl

Wybierz Twój system operacyjny, a następnie pobierz i zainstaluj sterownik z pozycji “Chipset”. Co do pozycji “Sieć” na liście sterowników, musisz znać producenta karty sieciowej bezprzewodowej, jaka znajduje się w laptopie. Jeśli już zainstalowałeś jakieś sterowniki z pozycji “Sieć” - być może niewłaściwe - to spróbuj z innym(i) na tej liście.

(Adi2511) #4

nie rozumiem dlaczego miałbym zmieniać tytuł tematu.

Dodane 09.11.2013 (So) 15:58

oczywiście spróbuję z tym sterownikiem chipset. niestety nie wiem czy mam właściwy sterownik karty. Zainstalowałem sterownik do karty atheros i system pokazuje że działa poprawnie

(rgabrysiak) #5

Przeczytaj ten temat: konkretne-tematy-dzialy-dlaczego-t144613.html

a następnie dokonaj korekty tytułu.

W przeciwnym razie przeniosę go do Kosza.

(Adi2511) #6

po zainstalowaniu sterownika chipset zniknął komunikat: “znaleziono nowy sprzęt. System Windows musi zainstalować oprogramowanie sterownika dla urządzenia kontroler ethernet.” Nadal jednak nie może zidentyfikować sieci. System pokazuje że to Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter. Spróbuję jeszcze zainstalować inny sterownik.

(system) #7

O to mi chodziło w pierwszym zdaniu mojej rady! Internet w połączeniu kablowym (LAN) z routerem powinien więc działać poprawnie. Co do WiFi, to jak pisałem, jeśli jesteś pewny, że to karta Atheros, to jej sterownik musi działać.

(Adi2511) #8

Temat uważam za zamknięty.Okazało się że miałem zły sterownik.

Dzięki za pomoc. link do sterownika: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … =en&dlc=en