Laptop nie łączy się z routerem

Witam. Przeinstalowałem system w hp compaq presario cq50-105ew i po zainstalowaniu sterowników ze strony hp mam problem z połączeniem z routerem. Komputer znajduje sieć i mogę się połączyć z nią, ale wyświetla: “sieć niezidentyfikowana”. Poza tym po włączeniu komputera wyświetla się komunikat: “znaleziono nowy sprzęt. System Windows musi zainstalować oprogramowanie sterownika dla urządzenia kontroler ethernet.” dodam jeszcze że router działa poprawnie z innymi urządzeniami (laptop, tablet, ps3). Proszę o pomoc.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=3767083&lc=pl&cc=pl&dlc=pl〈=pl&cc=pl

Wybierz Twój system operacyjny, a następnie pobierz i zainstaluj sterownik z pozycji “Chipset”. Co do pozycji “Sieć” na liście sterowników, musisz znać producenta karty sieciowej bezprzewodowej, jaka znajduje się w laptopie. Jeśli już zainstalowałeś jakieś sterowniki z pozycji “Sieć” - być może niewłaściwe - to spróbuj z innym(i) na tej liście.

nie rozumiem dlaczego miałbym zmieniać tytuł tematu.

Dodane 09.11.2013 (So) 15:58

oczywiście spróbuję z tym sterownikiem chipset. niestety nie wiem czy mam właściwy sterownik karty. Zainstalowałem sterownik do karty atheros i system pokazuje że działa poprawnie

Przeczytaj ten temat: konkretne-tematy-dzialy-dlaczego-t144613.html

a następnie dokonaj korekty tytułu.

W przeciwnym razie przeniosę go do Kosza.

po zainstalowaniu sterownika chipset zniknął komunikat: “znaleziono nowy sprzęt. System Windows musi zainstalować oprogramowanie sterownika dla urządzenia kontroler ethernet.” Nadal jednak nie może zidentyfikować sieci. System pokazuje że to Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter. Spróbuję jeszcze zainstalować inny sterownik.

O to mi chodziło w pierwszym zdaniu mojej rady! Internet w połączeniu kablowym (LAN) z routerem powinien więc działać poprawnie. Co do WiFi, to jak pisałem, jeśli jesteś pewny, że to karta Atheros, to jej sterownik musi działać.

Temat uważam za zamknięty.Okazało się że miałem zły sterownik.

Dzięki za pomoc. link do sterownika: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … =en&dlc=en