Laptop nie może połączyć się z Internetem

Witam!

Być może mój problem jest banalnie prosty ale nie umiem sobie z nim poradzić :frowning: Chciałam połączyć laptop do Internetu. Dostawcą u mnie jest TP SA, mam livebox skonfigurowany na sieć bezprzewodową, ale laptop nie tego ‘nie widzi’. Laptop to Toshiba a system operacyjny to Vista HP.Dodam, że pierwszy raz mam do czynienia z tym systemem. W menadżerze urządzeń widnieje wykrzyknik przy kontrolerze sieci. Bardzo proszę o podpowiedź jak rozwiązać problem.

Jeśli źle umieściłam wątek, to przepraszam.

Sam sobie odpowiedziałeś - zainstalować odpowiednie sterowniki (przejść na stronę producenta laptopa, wybrać model posiadanego sprzętu, system operacyjny i wskazać na sterowniki sieci wifi). Zainstalować.

Już to zrobiłam i nadal nic.

Zrób “screen” (zrzut ekranu) tego wykrzyknika (i jak go “zaklikasz” jaki jest opis błędu), potem pokaż go na forum.

Po kliknięciu na " kontroler sieci" z wykrzyknikiem wyskakuje taka informacja: typ urządzenia inne urządzenie, producent nieznany, lokalizacja magistrala PCI urządzenie 0 funkcja 0, sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28).

Firletkaxy , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No to instalujesz złe sterowniki. Podaj model i daj linka, co instalujesz.

model to Satellite A 300 a oto link http://aps2.toshiba-tro.de/wlan/?page=downloads sterownik do realteca

Jesteś pewna, że wsadzony jest Realtec? Toshiby mają różne karty. Odwróć laptopa, na którejś tabliczce (czasem po wyciągnięciu baterii ją widać) jest informacja o karcie WLAN. Jak nie ma, to uruchom program typu “Everest”.

p.s. pozostałe sterowniki są zainstalowane (np. do chipsetu), próbowałaś włączać kartę sieciową (w toshiba to chyba Fn+F8).

Tak, Fn+F8, próbowałam i nadal nic. Mąż jednak okazał się mniej cierpliwy i skontaktował się ze sklepem, w którym laptop został kupiony. Tam stwierdzili, że coś jest uszkodzone i na miejscu sprawdzą lub wymienią na nowy. Dam znać co będzie dalej. A tymczasem wszystkim dziękuję za okazaną pomoc :slight_smile: Forum na 6-kę :smiley:

Dodane 05.09.2009 (So) 16:06

W laptopie nie było wi fi mimo zamieszczonego opisu, wymieniono nam na nowy sprzęt i wszystko działa jak należy :slight_smile: Raz jeszcze wszystkim dziękuję za posty :slight_smile: