Laptop nie może załadować plików systemowych


#1

Witam. Mam laptopa, który chodzi cały czas na systemie Windows 7. Dziś po włączeniu laptopa, komputer najwyraźniej ma uszkodzone pliki systemowe, ponieważ nie ładuje windowsa (stoi w miejscu). Mam możliwość wejścia do biosu, lecz i tam nie pomaga opcja przywracania plików systemowych. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Nawet tryb awaryjny nie pomaga. Windowsa chce na nowo postawić, tylko jak, skoro nie mam możliwości wejścia do windowsa. Prosiłbym o pomoc.


(system) #2

Jakiego masz laptopa? Firma i dokładny model! W jaki sposób chciałbyś zainstalować na nowo system? Z płyty instalacyjnej? Z partycji Recovery (jeśli ją masz na laptopie)? Czy może z pendrajwa?


#3

Z Pendrive. Zrobiłem bootowanego Pendrive. Laptop to Lenovo IdeaPad Y530. Głównie tylko do internetu laptop. Ale ja nie o tym. Zbootowałem Pendrive. Więc co teraz powinienem zrobić?


(system) #4

Jeśli "zbootowałeś" pendrajwa z wgranym systemem, to poszczególne ekrany poprowadzą Cię już same.


#5

Tylko jeśli wchodzę w Boot Menu, najwyraźniej nie ma tam windowsa z pendrive.

-- Dodane 16.04.2013 (Wt) 16:04 --

Boot Failure informacja. Dlaczego?


(system) #6

W menu startowym powinieneś mieć kilka pozycji oznaczonych jako USB.... Najczęściej instalacja z pendrajwa startuje po wybraniu pozycji USB-HDD. Jeśli są jeszcze inne z USB..., to próbuj z kolejnych. Jeśli Ci instalator nie wystartuje z żadnej z pozycji USB, to najwyraźniej pendrajw jest źle przygotowany.


#7

Jeśli chodzi o USB, to mam do wyboru "USB Flash Disc 0.00" oraz "USB Hotplug FDD".

-- Dodane 16.04.2013 (Wt) 16:12 --

Po wybraniu opcji "USB Hotplug FDD" coś się dzieje. Więc to będzie ta opcja, tak myślę. Ale W dalszym ciągu informacja "Boot Failure". Źle przygotowany Pendrive? W jaki sposób przygotować prawidłowo?


(system) #8

Jest bardzo dużo sposobów! Jednym z nich jest użycie: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html


#9

Windows już wykrywa pliki Windowsa z Pendrive, więc ok. Po wgraniu plików windowsa, stoi teraz na czarnym ekranie. Widoczny jest tylko kursor. Nie wiem, czy windows się zawiesił? Czy może mam dalej czekać bo windows przetwarza pliki?

-- Dodane 16.04.2013 (Wt) 17:48 --

Udało się przystąpić do bootowalnego obrazu Windowsa. Po tylu próbach. Teraz pytanie odnośnie plików na dysku. Nim przystąpię do instalowania Windowsa, mogę przedtem odzyskać jakoś dane z dysku, lub żeby mi ich nie usunęło? Lub jakaś naprawa pomoże systemu, skoro windows już wykrywa obraz ?