Laptop nie może załadować plików systemowych

Witam. Mam laptopa, który chodzi cały czas na systemie Windows 7. Dziś po włączeniu laptopa, komputer najwyraźniej ma uszkodzone pliki systemowe, ponieważ nie ładuje windowsa (stoi w miejscu). Mam możliwość wejścia do biosu, lecz i tam nie pomaga opcja przywracania plików systemowych. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Nawet tryb awaryjny nie pomaga. Windowsa chce na nowo postawić, tylko jak, skoro nie mam możliwości wejścia do windowsa. Prosiłbym o pomoc.

Jakiego masz laptopa? Firma i dokładny model! W jaki sposób chciałbyś zainstalować na nowo system? Z płyty instalacyjnej? Z partycji Recovery (jeśli ją masz na laptopie)? Czy może z pendrajwa?

Z Pendrive. Zrobiłem bootowanego Pendrive. Laptop to Lenovo IdeaPad Y530. Głównie tylko do internetu laptop. Ale ja nie o tym. Zbootowałem Pendrive. Więc co teraz powinienem zrobić?

Jeśli “zbootowałeś” pendrajwa z wgranym systemem, to poszczególne ekrany poprowadzą Cię już same.

Tylko jeśli wchodzę w Boot Menu, najwyraźniej nie ma tam windowsa z pendrive.

Dodane 16.04.2013 (Wt) 16:04

Boot Failure informacja. Dlaczego?

W menu startowym powinieneś mieć kilka pozycji oznaczonych jako USB… Najczęściej instalacja z pendrajwa startuje po wybraniu pozycji USB-HDD. Jeśli są jeszcze inne z USB…, to próbuj z kolejnych. Jeśli Ci instalator nie wystartuje z żadnej z pozycji USB, to najwyraźniej pendrajw jest źle przygotowany.

Jeśli chodzi o USB, to mam do wyboru “USB Flash Disc 0.00” oraz “USB Hotplug FDD”.

Dodane 16.04.2013 (Wt) 16:12

Po wybraniu opcji “USB Hotplug FDD” coś się dzieje. Więc to będzie ta opcja, tak myślę. Ale W dalszym ciągu informacja “Boot Failure”. Źle przygotowany Pendrive? W jaki sposób przygotować prawidłowo?

Jest bardzo dużo sposobów! Jednym z nich jest użycie: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html

Windows już wykrywa pliki Windowsa z Pendrive, więc ok. Po wgraniu plików windowsa, stoi teraz na czarnym ekranie. Widoczny jest tylko kursor. Nie wiem, czy windows się zawiesił? Czy może mam dalej czekać bo windows przetwarza pliki?

Dodane 16.04.2013 (Wt) 17:48

Udało się przystąpić do bootowalnego obrazu Windowsa. Po tylu próbach. Teraz pytanie odnośnie plików na dysku. Nim przystąpię do instalowania Windowsa, mogę przedtem odzyskać jakoś dane z dysku, lub żeby mi ich nie usunęło? Lub jakaś naprawa pomoże systemu, skoro windows już wykrywa obraz ?