Laptop nie odtwarza nagranych płyt

(Klaudia Sidz) #1

Witam. Mam taki problem. Ostatnio chciałam obejrzeć nagrane filmy na płycie i gdy włożyłam płytę to wyskakują mi programy, którymi mogę nagrać płytę. Płyta jest na pewno dobrze nagrana. Co się stało? Jak to można naprawić? Dodam jeszcze oryginalne płyty dobrze chodzą. Na innym komputerze działa. Już czyściłam ten laser i nic nie dało :frowning: A jak chcę nagrać film czy muzykę na płytę to wszystko dobrze się nagrywa i działa, ale nie na moim laptopie :frowning:

(Bogdan_G) #2

Gdy masz przykładowo WMP, to kliknij komputer, potem w ikonę napędu prawym przyciskiem myszy, wybierz właściwości, autoodtwarzanie, zaznacz Akcje - wybierz akcję do wykonania oczywiście ciut powyżej wybierz w okienku pliki muzyczne i zaznacz ikonę windows media player, zaś poniżej daj zastosuj. Potem wyżej wybierasz pliki video, zaznaczasz WMP i znowu dajesz zastosuj. Obrazy możesz skojarzyć z przeglądarka obrazów itd. Potem dajesz OK i odtąd film włożony do napędu będzie się odtwarzał od razu, tak, jak muza.

(Lubsztor) #3

A nie jest to płyta wielokrotnego użytku? DVD czy CD? Na początek spróbuj nagrać z mniejszą prędkością.

(Klaudia Sidz) #4

Kiedyś działała na moim laptopie, a na innym dalej działa, więc to nie wina płyty :slight_smile:

(Lubsztor) #5

Przepraszam, źle zrozumiałem. Zasugerowałem się tym co było w temacie - że nie odtwarza płyt a chodzi o to, że nie odtwarza automatycznie zawartości, ale na to już ktoś wyżej udzielił odpowiedzi.