Laptop nie uruchamia się przyciskiem "POWER"

Cześć! Posiadam laptopa ASUS z serii N61JV. Od pewnego czasu (po usunięciu partycji recovery i zainstalowaniu świeżego systemu) trapi mnie pewien problem. Laptop nie uruchamia się przyciskiem “POWER”, tylko innym guzikiem (jeden z tych multimedialnych). Drugą irytująca mnie rzeczą jest tzw. “ASUS ExpressGate”. Otóż laptop przy uruchomieniu informuje mnie, że program “Express Gate” nie jest zainstalowany i prosi abym wcisnął dowolny klawisz aby przejść dalej. Kiedy natomiast zainstaluje ten program wyświetla mi się takie okienko (Tzn, podobne): 

asusp5qem_express.jpg

Aby przejść do systemu Windows muszę nacisnąć “Exit”. Przeszukałem biosa aby znaleźć opcje która umożliwiłaby wyłączenie tego całego “Express Gate” jednak nic nie znalazłem, nie mam nawet zakładki “Tools”. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ chciałbym znów uruchamiać laptopa guzikiem power oraz pozbyć się tego problemu z “Express Gate”. Myślałem nad aktualizacją BIOSA jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem co z czym się je.

Co do ASUS ExpresssGate Utility , to możesz tę aplikację spokojnie odinstalować w Programy i funkcje. Potem sprawdzić co to dało w procesie uruchamiania komputera. BIOSu tymczasem nie ruszaj!

To dzieje się kiedy odinstaluje ten Express Gate. Czarne tło a u dołu ekranu napisy po angielsku, że program nie jest zainstalowany i żebym wcisnął dowolny klawisz aby kontynuować. 

EDIT: Kto by pomyślał, że wystarczy zwykły reset BIOSU. Byłem przekonany, że to nic nie da bo już kiedyś próbowałem, no nic człowiek uczy się całe życie. Temat do zamknięcia problem rozwiązany.