Laptop nie widzi mikrofonu

Witam,

Na wstępie dodam, że jestem zielony w sprawach oprogramowania z tego względu liczę na wyrozumiałość.

 

Mam asusa x550c-xx128h  który posiada jedno wejście słuchawkowe/mikrofon  jednak po podłączeniu mikrofonu nie wykrywa go.

Wyskakuje okno  Menażer Realtek HD Audio gdzie mam do wyboru 3 opcje:

1.słuchawki

2.słuchawki

  1. wyjście głośnika.

 

Dźwięk wykrywa jedynie zamontowany oryginalnie mikrofon ale jego jakość nie jest zbyt zadowalająca.  Po Kliknięciu pierwszej opcji- 1. słuchawki i wejściu w “urządzenia audio” widać że w ogóle nie wykrywa dźwięku, jednak po kliknięciu drugiej opcji - 2.słuchawki  widać jak łapie zamontowany oryginalnie mikrofon a nie ten dokupiony. 

 

Mikrofon oczywiście sprawdzałem i działa ( sprawdzałem na laptopie z dwoma osobnymi wejściami)

Musisz użyć taką przejsciówke    http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-minijack-do-telefonu-laptopa-i5140486798.html

calikcalik , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Wystarczy taka przejściówka? A nie powinno chociaż wykrywać samego mikrofonu po podłączeniu? ponieważ nie posiadam słuchawek z mikrofonem lecz sam osobny mikrofon i nie za bardzo rozumiem w czym to ma pomóc.

Na tej karcie wystarczy że będą nieprawidłowe ustawienia i mikrofon nie będzie działać prawidłowo.

Podaj system (bit).

Wrzuć screeny/zrzuty ekranu ze wszystkich zakładek sterowników Realtek.

(Menedżer Realtek HD Audio)