Laptop nie wydaje dźwięków! tylko inteligenci proszeni


(Victoria Krol8) #1

Witam wszystkich, którzy poświęcą mi swój czas i pomogą w moim nie lada irytującym dla mnie problemie. Tylko od razu na wstępię proszę o niezbyt trudną terminologię, gdyż jestem kompletnie "zielona" w sprawach związanych z moim laptopem. Wybaczcie mi również, że rozpoczynam nowy wątek, bo z pewnością już taki był, ale jestem tak zmęczona z czytania google i tych wszystkich podobnych problemów, że wolę, żeby ktoś mi doradził osobiście. Pójście na łatwiznę - ja wiem :slight_smile:

Dziś otrzymałam laptopa z naprawy. Była w nim wymieniana płyta główna. Wszystko byłoby cudowne gdyby nie fakt, że nie mam w nim dźwięków. "Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio" wskazuje mój "ukochany" głośniczek na pulpicie. Błagam Was bardzo, pomóżcie mi. Zainstalowałam już chyba wszystkie możliwe sterowniki Realtek HD audio i nadal nic nie pomaga. Podeślijcie jakieś linki do zainstalowania lub coś takiego. Tylko proszę piszcie zrozumiale.

Parametry to :

model : asus f5N

vista

procesor : amd athlon 63 x2 dual core processor tk-55 1.80ghz

karta graficzna (wątpię, że potrzebna, ale na wszelki wypadek) - geforce 7000m

jak czegoś jeszcze nie podałam, to proszę mówić.


(system) #2

http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl

W lewym, górnym rogu wpisz model Twojego laptopa, przyciśnij Search Info, wybierz Twój system (Vista 32 bit) i z pozycji Audio pobierz pierwszy z góry sterownik. Pobrane archiwum rozpakuj i instaluj sterowniki z ikonki "Setup.exe".


(Victoria Krol8) #3

mam odinstalować tamte wcześniej zainstalowane sterowniki przeze mnie, nieprawdaż ?


(Toyo05 Tojza) #4

Tak, oczywiście


(fiesta) #5

vikixk , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Victoria Krol8) #6

Oj, Panowie. Odinstalowałam tamte sterowniki i zainstalowałam ten i nadal żadnego dźwięku! A w menedżerze urządzeń wskazuje mi dodatkowo w kontrolerach dźwięku, wideo i gier, że ads instant hdtv pci, wykrzyknik. Co to może oznaczać ? Próbowałam zaktualizować sterownik do tego, ale nie wyraża ono takiej chęci - napisane jest, że jest aktualny.


(Dawidex11) #7

Którą wersję sterowników zainstalowałaś?

Bo są dwie do pobrania, Wersja V6.0.1.5527 oraz Wersja V6.0.1.5406. Jeśli pobrałaś nowszą i nie działa, to spróbuj pobrać tą drugą wersje i przetestować czy będzie działać.

Link do najnowszej wersji sterowników: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/F5N ... 080218.zip

Link do starszej wersji sterowników: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/F9D ... 070621.zip

P.S: Zainstaluj sterowniki do swojego chipsetu jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/F5N ... 070718.zip


(Victoria Krol8) #8

Zrobiłam tak jak mówiłeś i nadal nic. Może trzeba zrobić coś jeszcze, a ja tego nie robię ? Oświećcie mnie, proszę.,


(Dawidex11) #9

A co menadżer zadań pokazuje na temat dźwięku? Jakieś żółte trójkąciki, znaki zapytania, czerwone krzyżyki? Spróbuj w menadżerze zadań odinstalować sterowniki od karty dźwiękowej. Teraz odpal najnowsze sterowniki które pobrałaś i spróbuj zainstalować jeszcze raz. Jak to nie pomoże to odinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej w menadżerze zadań ale tym razem kliknij na Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu (zdjęcie poniżej pokazuje gdzie kliknąć). Wtedy system powinien wykryć kartę dźwiękową i spróbuje zainstalować sterowniki, jeśli mu się nie uda to spróbuje wyszukać w Windows Update.

Zdjęcie pokazuje gdzie kliknąć aby skanować w poszukiwaniu zmian sprzętu:

G0087802_tcm125-782705.gif

Jeśli to nie pomoże to spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszki na ikonkę dźwięku na pasku zadań i wybrać opcje. I tam zaznacz wszystko co możesz zaznaczyć. O tak jak u mnie na zdjęciu:

2d7yqmx.png


(Victoria Krol8) #10

Niestety nadal nic. Byłam z laptopem u informatyka i powiedział, że to grubsza sprawa. Najwidoczniej w serwisie asusa musieli coś zepsuć, bo nie wykrywa w ogóle karty dźwiękowej. Ale dzięki wielkie za pomoc! Jesteście świetni :wink: