Laptop nie wykrywa dysku twardego

Witam

Mam dziwny problem z moim laptopem LG. Otóż przy włożeniu jakiegokolwiek nowego dysku(na SATA) laptop normalnie startuje, BIOS się ładuje po czym następuje restart i komp startuje od nowa. Próbowałem z kilkoma innymi dyskami i dalej jest to samo. Co może być tego przyczyną??

Pozdrawiam

A czy te dyski mają zainstalowany jakikolwiek system ? :smiley: (pytanie głupie, ale kto wie).

Jeśli z dyskiem jest wszystko dobrze, startuje na innym komputerze, to zobacz czy w Biosie ten dysk został wykryty.

Dyski nie mają systemów bo przy instalacji OS’a komp się restartuje.

Dyski w BIOSie są normalnie przez laptopa wykrywane ale jak już pisałem, po załadowaniu BIOSu następuje restart i tak w kółko.

Przełącz w BIOS-ie tryb pracy kontrolera z AHCI na zwykłe ATA.

I to już było zrobione, nic nie dało.

Jeśli nie mają OSów to nie mają prawa się uruchomić, niby co miałoby startować ?

Instalacja OS jeśli dobrze rozumiem przebiega z płyty, a po restarcie system gotowy. Jeśli coś jest źle z instalacją to ja tutaj widzę problem.

Jak wyżej napisałem, normalnie czyta płytę z Windowsem XP, dochodzi do momentu kiedy trzeba wybrać formatowanie NTFS lub FAT i przy formatowaniu komp się restartuje. Teraz jasno wyraziłem o co chodzi. Nijak nie idzie uruchomić kompa ani zainstalować systemu mimo iż dyski wykrywa.

Windows XP nie posiada w sobie sterowników do kontrolera SATA, dlatego być może masz takie problemy. Zintegruj stery SATA z Win XP za pomocą nlite i spróbuj ponownie. Albo zastosuj to co napisał kolega witkacz

to już było robione

hmmm, spróbuje i zobacze co i jak