Laptop nie wykrywa napędu DVD/CD

Witam, od kilku dni próbuję sobie poradzić z pewnym problemem. Mam nowego laptopa Toshiby i chciałam “posprzątać” usuwając zbędne oprogramowanie. Po odinsalowaniu niektórych programów mój komputer przestał wykrywać napęd. Próbowałam już kilku sposobów, mianowicie zmian w rejestrze (co sugerują niektórzy), ponowne zainstalowanie programów lub driverów (nie da rady, występuje błąd kod 39). a pomoc techniczna ma uszkodzoną linie. Dodam, że dostałam od toshiby jedynie płytkę na której jest recovery, nie mam natomiast takiej partycji na dysku, więc pomysły mi się skończyły. POMOCY!

ach, i jeszcze jedno, bios wykrywa normalnie napęd, menadzer urządzeń również, ale informuje, że są jakieś problemy (wykrzykniki), tyle, że aktualizacja i usunięcie z ponownym zainstalowaniem nic nie zmienia. :frowning:

miałem podobny problem w asusie,zainstalowałem jakis sterownik co zasilanie dawał do dvd,chyba że masz padniety dvd

I co, udało się rozwiązać taki problem?

Mam coś podobnego. Kupiłem napęd DVD (LG) do laptopa Toshiba Satelitte M45 S265. Nawet BIOS go nie widzi. Czytam, szukam, ale nie znalazłem jeszcze rozwiązania.

W menadżerze urządzeń odinstaluj kontroler, do którego podpięty jest napęd, zresetuj kompa. Teraz winda spróbuje na nowo zainstalować napęd.

No ale napisałem, że BIOS nie widzi… to raczej nic nie pomoże.

Wcześniej miałem napęd matshita dvd-ram uj-831s a nowy, który nie działa to LG GSA-T20N. Jak dla mnie wyglądają identycznie :slight_smile: