Laptop nie wyświetla nic na ekranie(matrycy) Toshiba L40

Witajcie drodzy forumowicze!

Chciałbym zasięgnąć od Was pomocy, porady co mam zrobić… otóż padł mi laptop i nie wiem o co się za bardzo rozchodzi. Awaria polega na tym, że gdy go włączam zapala się lampka POWER i dalej nic się nie dzieje. Czarny ekran. Raz załączył się i sprawdził dysk w poszukiwaniu błędów i jak sprawdził to się w rogu pokazał jakiś niebieski napis i od tamtej pory nic już :frowning:

Teraz się zastanawiam co może być tego przyczyną?

Rozważałem już to że:

-padła matryca ( mam nadzieję że nie!)

-spalił się wiatraczek ( nie wiem jak to sie ma w laptopach, czy zadziala czy nie, ogólnie laptop nie robi szumu :stuck_out_tongue: już jak inne)

  • jest rozładowany, ale podłączyłem do ładowania i niby się ładował całą noc bo lampka świeciła się na pomarańczowo co oznacza ładowanie, ale dziś rano sprawdziłem i nic się nie zmieniło :confused: tylko tyle że jest zielona dioda :frowning:

Naprawdę nie wiem już co może być przyczyną. Jestem kompletnym laikiem w sprawach matryc w laptopach.

Jeśli możecie pomóżcie. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdro.

]Podepnij pod jakiś zew monitor, każdy laptop na d-sub/dvi, jak sam się nie przełączy to wciskasz Fn + zdaje się F5 nie wiem jaki tam masz klawisz do przełączenia na zew monitor, będzie wiadomo czy coś z płytą grafą czy może matryca czy inwerter.

Pamiętasz może ten napis?

midi17 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzięki za odzew. Niestety nie pamiętam tego napisu bo to się dzieje zbyt szybko :frowning:

A co ewentualnie mogło się stać płycie głównej?

I co z tym inwerterem? Bo powiem szczerze pierwszy raz słyszę o tym :expressionless:

Dodam że laptop nie jest jakoś intensywnie użytkowany. Góra 2-3 h dziennie. Ale tego felernego dnia czuwał prawdopodobnie bez zasilania ok. 0,5 dnia. Czy to mogło coś spowodować ?

Z góry dzięx za pomoc!

Pozdro

Zmęczenie materiału, zimy lut, coś się sfajczyło.

Inwerter to zasilacz matrycy/świetlówek, jak padł to nie poda napięcia na całą resztę, ale mogła paść matryca czy świetlówki.

Nie.

Podpinałeś zewnętrzny monitor?

Szczerze mówiąc to nie mam za bardzo możliwości podłączyć laptopa do zewnętrznego :frowning: ale postaram się, może jakoś załatwię.

Ale teraz przynajmniej co nieco rozumiem co mogło się stać.

Tobi ale to raczej nie wygląda na jakaś usterkę oprogramowania? Czy może to wina soft-u ;>?

Podejdź z laptopem do jakiegoś znajomego.

Przynajmniej bios by się odpalił, tu musi być coś ze sprzętem.

Właśnie znalazłem takie forum i jest tam dyskusja o identycznym problemie, nawet ten sam model laptopa… ale… żadnej konkretnej odpowiedzi :frowning:

Piszą właśnie coś o biosie, żeby ram poprzekładać jak ma się kilka… nawet wyciągnąć baterię na kilka godzin :stuck_out_tongue: sam nie wiem co o tym myśleć :? …tutaj link jakby co

Aha, jutro jestem umówiony ze znajomym na podłączenie lapka do ew. monitora

Dodane 04.03.2010 (Cz) 10:18

Wertuję stronki z wszelkimi usterkami tego typu i zauważyłem jedno, że wszyscy piszą że mają problem bo widzieli obraz na ekranie a nagle ekran zrobił się biały. U mnie jest odwrotnie. Ekran wygląda tak jakby w ogóle się nie świecił, jest czarny -> może to wina świetlówki? czy to uszkodzony inwerter powoduje brak podświetlenia. Ktoś inny napisał ze taśma mogła ulec uszkodzeniu np. przy zamykaniu, otwieraniu. Co o tym sądzicie :? ???

Ah mam jeszcze pytanie czysto techniczne, czy jak będę podłączał laptopa do zew. monitora to mam odłączyć taśmę od matrycy czy mogę tak poprostu podpiąć monitor??? pytam bo nie chce czegoś zepsuć… choć w sumie już chyba więcej się nie da zepsuć :smiley:

Z góry dzięki za pomoc ![-o<