Laptop nie wyszukuje sieci internetowej

Witam, bez owijania w bawełnę.

Mam PC z Win7, do którego poprzez modem podpięty jest router tp-link TL-WR941ND oraz laptop marki Acer z Win7 na pokładzie, który łączył się z internetem poprzez grupę domową i sieć WiFi. Gdy w moje ręce wpadł Samsung Galaxy Gio, to ten tel. nie potrafił łączyć się z internetem, tzn, wyszukiwał sieć domową, lecz nie mógł się połączyć [pisało, że trwa weryfikowanie hasła, ale po chwili i tak rozłączało]. Gdy zmieniłem hasło dostępu na stronie konfiguracyjnej routera [192.168.2.1] internet zaczął śmigać w telefonie że aż miło…

Natomiast internet przestał działać w laptopie ;|… Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, więc jezeli ktokolowiek poruszylby ten temat to prosilbym o jasne, proste wypowiedzi :wink: Wg mnie problem leży w moim braku wiedzy na ten temat, szkoda tylko, ze nie mam pojecia gdzie mam tej wiedzy szukac. Dodam, że hasło zmieniłem na bardzo proste [123321123] ponieważ tak doradzali na jakims androidowym forum. Mysle ze jednym z latwiejszych rozwiazan jest wytlumaczenie temu glupkowi [czyt. mi] gdzie sie wpisuje nowe hasło, albo jak wykonac po kolei konkretne operacje, aby przywrocic dzialanie internetu w moim laptopie. W gre wchodzi tylko laczenie sie laptopa przez wifi. Jakby ktos chetny potrzebowal dodatkowych informacji na ten temat, to z chęcią coś dorzucę, tylko nie wiem co. Wiecie, jestem zielony w sprawach wifi i sposobu podlaczania urzadzen pod tą sieć jak oliwka :slight_smile:

PS: Filtrowanie MAC wylaczone, mimo wszystko adres MAC lapka dodany na stronie konfiguracyjnej routera…

Liczę na szybką i w miarę możliwości klarowną odpowiedź… Z poważaniem, B414NC3

Windows 7 pamięta stare hasło do twojego WIFI i dlatego Ci nie łączy wejdź do centrum zarządzania siecią i z menu po lewej wybierz zarządzanie sieciami bezprzewodowymi i usuń swoją sieć przeskanuj na nowo i podłącz i podaj hasło i gotowe.

Człowieku !!