Laptop nie znajduje sieci lub nie może się z nią połączyć

Witam,

Mieszkam teraz w miejscu, w którym łączę się z hotspotem. Do tej pory wszystko działało dobrze. Zasięg i sygnał były na tyle dobre, że do połączenia nie potrzebowałam niczego poza kartą sieciową. Adresy IP sieci, bramy domyślnej i serwerów miałam zapisane na stałe i laptop łączył się automatycznie z siecią zaraz po jego uruchomieniu.

Kilka dni temu połączenie zostało nagle przerwane. Nie mogę połączyć się ani automatycznie ani kiedy tą siec wybieram i próbuje połączyć ręcznie. Laptop sieci nie znajduje, a jak już ją znajdzie to informuje mnie, że nie można się z nią połączyć.

Wykonywałam diagnostykę ręczną i test kojarzenia jest niezaliczony. Dodam, że od jakiegoś czasu mam problem z aktualizacjami systemu, o którym pisze tutaj ciagle-raporty-bledach-brak-aktualizacji-systemu-t482661.html

Nie wiem, czy może to mieć coś wspólnego z brakiem połączenia. Karta sieciowa jest zainstalowana i włączona. Kiedy sieć zostaje odnaleziona, zasięg jest na tyle duży, że powinno nastąpić połączenie (przynajmniej do tej pory następowało przy takim zasięgu).

Nawet w logach OTL jest informacja, że sieć WLAN niespodziewanie przerwała działanie i nastąpiło to jeden raz.

Szczerze mówiąc nie mam pomysłu, co z tym zrobić :frowning:

Pomoże ktoś??

A może admin tego hotspota zmienił ustawienia, dodał hasło, wpuszcza komutery po MACu a ciebie nie ma na liście…

Ta sieć hasła nie miała i teraz też nie ma, to wygląda tak, że ja mam do niej dostęp, ale z jakichś powodów nie mogę się połączyć. Nie ma mnie na liście wykluczeń, a komputer przestał się łączyć w bardzo brzydką, wietrzną pogodę.

Zastanawiam się czy mogło zdarzyć się tak, że nadajnik się przestawił albo zmieniły się adresy, które ja mam na stałe przypisane? To są tylko takie moje domysły, bo kompletnie się na tym nie znam.

Kiedyś kiedy jeszcze nie miałam przypisanych na stałe adresów, też się takie sytuacje zdarzały, ale od kiedy włączyłam tą sieć na łączenie z konkretnymi adresami wszystko działało normalnie.

Próbowałam się połączyć przez automatyczne wyszukiwanie adresów sieci, ale to też nie daje rezultatów.

Jeśli Twój MAC nie jest wykluczony,

A hotspot ma wyłączone DHCP to wygląda na to, że adresy zostały zmienione, a Ty musisz wpisać je ręcznie. wyjście - znaleźć admina sieci.

Ja nie widzę, żeby mój MAC był wykluczony. Jest lista wykluczeń, ale jest pusta, to jest tak, że mogę się z tą siecią połączyć profil jest znany, łączenie następuje, ale nie dochodzi do skutku.

A adminem sieci to odkąd tu jestem, to nie mam pojęcia kto jest :expressionless:

Czyli co, może zmienię na automatyczne wykrywanie adresów i jeśli mnie połączy z ewentualnymi nowymi adresami to wtedy przypisze je na stałe.

Tylko tak znowu jest, że nie zawsze ta sieć ma zasięg. Raz jest w zasięgu, raz poza zasięgiem i mam wrażenie, że tu o ten zasięg chodzi.

A w jaki sposób masz tę informację, że Twój MAC nie jest wykluczony? - Lista wykluczeń jest widoczna po stronie admina, a nie użytkownika.

Jeśli do hotspota nalezy się podłączyć na statycznym IP, to ustawienie na kompie Dynamicznego i próbowanie się połączyć nie przyniesie żadnego efektu.

Cześć,

Wg mnie lepiej jest poczekać aż w innym wątku dokończą załatwiać jedna sprawę zanim weżniemy się za kolejna. Całkiem możliwe ze występuje jakieś powiązanie miedzy nimi. Aczkolwiek to nie przeszkadza w podaniu więcej informacji na temat tego Hotspota. Możesz tez wykonać test używając “Manual Diagnostics tool” i wklej log.

Pozdrawiam,

Tryfan

Pewnie masz racje, dlatego też chciałam się dowiedzieć, czy może to mieć coś wspólnego. Tak zrobię, najpierw rozwiążę tamtą sprawę i zobaczę, co będzie dalej.