Laptop nieoczekiwanie wyłącza się

Witam serdecznie,

mój laptop Dell, inspiron 15255, od jakiegoś czasu samoistnie się wyłącza podczas pracy. Dzisiaj tylko raz. Wczoraj, kilka razy np podczas skanowania Kasperskim, czy spybot-em. Nie wiem z czym jest to związane. Bardzo proszę o pomoc! !!

Arek.

Sprawdzałeś może czy czasem wejście zasilania się nie poluzowało? Przez co w pewnym momencie laptop przechodzi na zasilanie z baterii co dalej idąć owocuje samoistnym wyłączeniem poczciwego lapciaka.

Z zasilaniem o.k. Sprawdziłem.

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

A jak temperatury?

Może cpu i/lub gpu się przegrzewa i dlatego się wyłącza.

Może to być wina zapchanych wentylatorów, a te z laptopów najlepiej czyścić sprężonym powietrzem.

ja swojego acera 5315 sam rozkręciłem odłączyłem wiatrak i przeczyściłem- w moim przypadku nie jest rudne odkręcenie dołu od laptopa i odłączenie 1 kabelka od płyty głównej…

W ustawieniach zasilania wyłączyłem moment wyłączenia ekranu z 20 min. na “nigdy”. Wydaje mi się, że o to chodziło. Czy mam rację?

EDIT - Rozkręciłem laptopa i obok wentylatora znajdowały się kłęby kurzu. W międzyczasie, od pisania poprzedniego posta, do rozkręcania, wyłączył się 2 razy. Teraz działa normalnie.

W porównaniu temperatury “na dotyk” przed rozkręceniem laptop był gorący. Teraz temperatura jest chłodna. Problem, tak myślę, rozwiązany

Dla pewności możesz sprawdzić sobie temperatury - na pewno nie zaszkodzi, a upewniony zawsze zabezpieczony.

Pobierz Everesta z wortalu DB ->> http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ultimate-Edition,Program,Windows,12798.html