Laptop nieoczekiwanie wyłącza się


(Paldies) #1

Witam serdecznie,

mój laptop Dell, inspiron 15255, od jakiegoś czasu samoistnie się wyłącza podczas pracy. Dzisiaj tylko raz. Wczoraj, kilka razy np podczas skanowania Kasperskim, czy spybot-em. Nie wiem z czym jest to związane. Bardzo proszę o pomoc! !!

Arek.


(Jimek) #2

Sprawdzałeś może czy czasem wejście zasilania się nie poluzowało? Przez co w pewnym momencie laptop przechodzi na zasilanie z baterii co dalej idąć owocuje samoistnym wyłączeniem poczciwego lapciaka.


(Paldies) #3

Z zasilaniem o.k. Sprawdziłem.


(Gutek) #4

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek


(Jimek) #5

A jak temperatury?

Może cpu i/lub gpu się przegrzewa i dlatego się wyłącza.

Może to być wina zapchanych wentylatorów, a te z laptopów najlepiej czyścić sprężonym powietrzem.


(Szczepaniakpila) #6

ja swojego acera 5315 sam rozkręciłem odłączyłem wiatrak i przeczyściłem- w moim przypadku nie jest rudne odkręcenie dołu od laptopa i odłączenie 1 kabelka od płyty głównej....


(Paldies) #7

W ustawieniach zasilania wyłączyłem moment wyłączenia ekranu z 20 min. na "nigdy". Wydaje mi się, że o to chodziło. Czy mam rację?

EDIT - Rozkręciłem laptopa i obok wentylatora znajdowały się kłęby kurzu. W międzyczasie, od pisania poprzedniego posta, do rozkręcania, wyłączył się 2 razy. Teraz działa normalnie.

W porównaniu temperatury "na dotyk" przed rozkręceniem laptop był gorący. Teraz temperatura jest chłodna. Problem, tak myślę, rozwiązany


(Dawid Czernek) #8

Dla pewności możesz sprawdzić sobie temperatury - na pewno nie zaszkodzi, a upewniony zawsze zabezpieczony.

Pobierz Everesta z wortalu DB ->> http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ultimate-Edition,Program,Windows,12798.html