Laptop - NO KEYBOARD DETECTED

Nie mogę wejść do bios’u laptopa AsusZ96J. Podczas startu wyświetla się lista możliwości i jest między innymi F2 - setup. Ale to nie działa. Podczas dalszego uruchamiania jest na liście komunikatów bios’u takie zdanie: No keyboard detected. Wygląda to na wyłączenie klawiatury podczas startu bios’u. Co zrobić by do bios’u jednak się dostać? Na pewno musi być jakaś kombinacja klawiszy. System XP odpala się prawidłowo

Spróbuj stukać w klawisz F2, zaraz po naciśnięciu przyciskau zasilania i stukaj w niego tak długo, aż pojawi się jakiś komunikat (entering setup, czy keyboard error).

Czasami zdarza się, że gdy wciśniesz klawisz F2 w chwili pojawienia się komunikatu (F2 - to enter setup), jest już za późno.

To nie to, nie pomaga.

Spróbuj podłączyć zewnętrzną kawiaturę i z niej wejść do BIOS-u.

Może to i metoda, ale do tego trzeba mieć klawiaturę na USB, a takowej nie posiadam.

Jeśli nie poda ktoś alternatywnego pomysłu, to po weekendzie zrobię wycieczkę do zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego wypożyczyć na chwilę klawiaturę.

Alternatywnego nie ma, jeśli F2 nie działa.

Może uszkodzona klawiatura, może błąd w ustawieniach BIOS-u. Nie przekonasz się o tym, nim nie sprawdzisz z inną klawiaturą, lub wymieniąjąc tę w laptopie - co byłoby przykre. :expressionless:

Jeszcze pytanie:

Co znaczy ta komenda przy uruchamianiu się komputera jeszcze w poziomie bios’u?

press ESC for BBS POPUP

Bo podobno efekt zablokowania klawiatury nastąpił po kombinacjach z klawiszami w czasie startu i najprawdopodobniej po wciśnięciu klawisza ESC.

Jeśli można zablokować, to może można i odblokować???

Press ESC for BBS POPUP oznacza najprawdopodobniej BIOS Boot Specification , czyli umożliwia wybór urządzenia, z któego ma nastąpić rozruch systemu.

Krótko mówiąc, po naciśnięcu ESC, pojawi się menu z listą wszystkich możliwości (LAN, USB, CD/DVD…).


Nie sądzę, żeby to miało coś wspólnego z działaniem klawiatury.

Też tak mi się wydawało, ale teraz nie mogę tego sprawdzić - nie działa na tym etapie żaden przycisk