Laptop ~od 2500 do 3000 zł~

Będę kupował laptopa, najprawdopodobniej dopiero na święta, jednak na ich temat nie wiem absolutnie nic

wiem jedynie tyle, że chcę tam:

> dysk minimum 250 GB

> 2 GB ram i jakiś dobry procesor

> nie grzejący zbytnio i szybki

>kartę grafiki (mogłaby być samodzielna, ale jakoś nie liczę zbytnio, że na taką trafię)

laptop multimedialny, w dwóch słowach

  • bajery typu: bluetooth, WIFI itd.

jaka firma się tu nada w ogóle ??

dzięki za pomoc

Moze byc ze stanow na miedzynarodowej gwarancji czy koniecznie z polski? jesli ze stanow polecam della XPS m1530 :slight_smile: wyjdzie Cie on okolo 1000-1200 $ w zaleznosci od wyposazenia :slight_smile:

z Polski i najlepiej dostępny w większości sklepów, gdzie można fizycznie być (choć z tym problemu nie będzie, mogą zawsze sprowadzić)

a komputery Lenovo się nadają, Asusy etc ?

uwagę chciałbym zwrócić również, przy zakupie, na jakość wykonania, niech nie skrzypi, rzeczy tego typu :wink:

odnośnie matryc, jaka jest lepsza dla oczu (mniej się one męczą), słońce nie utradnia zbytnio pracy, a nocy również jest komfortowa ?

jak jest z odświeżaniem w laptopach i wyświetlaniem grafik ??

jeśli chodzi o laptopy kupowane w polsce w jakiejś konkretnej sieci sprzedaży, to polecam lapki ASUSa w notebooki.pl. Po pierwsze asus to asus, toshiba np ladniej wyglada ale nie ma sterownikow do xp. Jest jeszcze kilka innych powodów nad ktorymi juz nie bede sie rozpisywal.

Co do cen, to zauwazylem ze w tej poleconej wyzej sieci, ceny sa tansze nizeli w innych a nawet niżeli na allegro.

zaproponowali mi ostatnio sprzęt z taką konfiguracją, jak niżej widnieje

procesor oczywiście Intel 2 Core taktowany zegarem 2,1 GHz , 3 GB ramu, kartę Nvidii z 768 MB pamięci własnej, rozszerzalnej do 1 gb z pamięci laptopa, wyjście na głośniki, wyjście hdmi, wifi, bluetooth etc itd, matryca świecąca 17``, 250 GB pojemności dysku twardego, Vista Home Premium

i chodzi teraz po 3800 zł, więc do świąt na pewno stanieje, do ceny jaką jestem w stanie zaakceptować :lol:

tak się zastanawiam jednak, czy warto by inwestować w sprzęt z 17`` matrycą, jest to opłacalne ?? :?

Więc tak, polecammatryce matową, gdyż nie odbija sie tak słońce i jest większy komfort pracy, z 17’ jest różnie choć ja bym osobiście polecił Ci 15,4’ gdyż są tańsze i jakoś “wygodniejsze”. Co do konfiguracji powyżej powinieneś podać jeszcze pamięć procesora CECHE, oraz maksymalną ilość pamięci RAM, bo jeżeli jest to 4Gb to nie opłaca sie kupować lapka z 3Gb w zestawie bo będzie on działał na single chanel! CO do firm to ja bym polecił mało znaną a dobrą firmę MSI z szczególna uwagą na serię P, oraz G! MSI ma oddziały w polsce więc z serwisem nie ma żadnego problemu, posiadają pełno wymiarową klawiature, a są tańsze od np.:HP, czy tosi. Więc trzeba się zastanowić, sam zbieram na takiego a dokładnie na GX-600. A czemu? Bo mam kumpla w sklepie komputerowm i dużo się sprzedaje tych lapków i mało jest reklamacji :slight_smile: Polecam :smiley:

matową, okej, tylko, że matową już jest ciężko dostać, przejrzałem wczoraj w sklepie kilka ofert lapków i wszystko ma świecącą matrycę

procesor ma pamięci cache 3 MB

co do pamięci, no to fakt, sloty zajęte są już wszystkie, więc może być to single, a nie dual

chyba, że da radę zrobić tak, jakbym już tego brał, że mówią co i jak i za ewentualną dopłatą dostaje 4 GB w dualu, a te 4GB to już wtedy byłby maks jako taki, chociaż co za problem kiedyś kupić dwie kości o większej “mocy” :twisted:

mówisz, że pełnowymiarowa klawiatura przy 15,4 cala, to ciekawe, choć moja wiedza na temat laptopów jest dopiero w zalążku i ją sukcesywnie powiększam

co do tej firmy, to się zapytam

odradził mi koleś kupno lapków Lenovo, powiedział, że to strata pieniędzy i pewnie ma rację

Co do lenevo to ma troche racji :stuck_out_tongue: Właśnie to jest dobre w MSi że mają tą pełnowymiarową klawiature przy 15.4’ i z reguły mają matową matryce z jakimś tam dodatkiem ACV! Popytaj się, nic Cię to nie wykosztuje a może zaoszczędzisz sobie troszkę kasy na tym, bo i tu dostajesz jakieś bajery do lapka a np. HP nic nie daje :expressionless: i w ogóle są drogie :evil:

do Asusa mam pewność, że dadzą myszkę i torbę :slight_smile:

zapytać, się oczywiście zapytam…, ale z drugiej strony pełnowymiarowa klawiatura to nie jest jakiś żelazny punkt, który być musi i koniec

a co do matryca, to martwię się, jeżeli była by to 17, to o wagę całego sprzętu…, z 5 kg chyba murowane będzie wtedy

no i kolejna sprawa bateria, do tych 2 godzin mogłaby dociągnąć :D, te baterie to jest po prostu bolączka straszna :frowning:

NO 17’ troszke poważą, a 15,4’ to tak ok 3Kg, a bateria wytrzyma średnio 2,5h. Do asusa dadzą, ale porównaj sobie identyczne modele asusa i msi oraz ich ceny :smiley: Zobaczysz różnice #-o

będziemy działać…

poza tym do świąt jeszcze kupa czasu

a nie orientujesz się czy w Asusach i MSI jest coś takiego, jak można teraz znaleźć w Toshibach, że masz 3 tryby pracy ??

Co do tego że do świąt jest jeszcze daleko to racja, terz w tym okresie będe kupował, jeszcze wszystko ztanieje, wejdą nowe, lepsze technologie. Teraz cięzko jest wybierać komputer kilka mięsięcy wcześniej. Co do tych trubów pracy to się zorientuje i jak się czegoś dowiem to napisze. :slight_smile:

już jedną nowość mamy, nie tak dawno chyba ogłoszoną

INtel Cetrino 2

i dobrze, ciekawe czy można dostać już laptopy oparte na tej platformie ?

no ciężko, ale ja potrzebuje jakoś się obeznać w temacie laptopów, więc wiesz

Witam.

Ja polecam notebooka firmy Toshiba jest do bardzo dobra i niezawodna marka. Toshiba robi bardzo dobre laptopy na lata, do ich zalet należą:

  • wytrzymałość i solidność

  • bardzo dobre i ciche chłodzenie co w notebookach jest bardzo ważne

  • dobre podzespoły

  • bardzo dobry zasięg wi-fi (przykład- ja mieszkam 100 m od strefy hot spota wi-fi który przysłaniają krzaki i drzewa na 50m i odziwo toshiba łapie sygnał)

Ja posiadam notebooka takiego jak w opisie i Windows Vista chodzi tak szybko jak ztuningowany xp, a najnowsze gry chodzą bez zacięć oraz progamy graficzne.

Polecam firme Toshiba. Notebooka posiadam rok i siedze na nim codziennie ok. 10 godz.

Tosia jest dobra, trzeba przyznać i tańsza od HP, ale ja i tak zostaje przy MSI :stuck_out_tongue:

ja też nie mówią, że Tosia :lol: jest zła, kilkakrotnie miałem okazję pracować na Toshibie i przypadła mi do gustu, choć kosmicznie wyglądała :smiley:

a wystarczyło dni kilka i już bym był, na gorąco, kupić Asusa, wszędzie go polecają :], tylku nie tu =D>

Asus to dobra firma, a wszędzię go polecają bo mogą na nim zarobić taka jest prawda, a My tutaj podajemy tańsze i lepsze sposoby na życie :slight_smile:

z tej strony na to nie patrzyłem, ale czemu polecają Asusy, a nie np Lenovo lub HP na którym, IMO, zarobią więcej ? :?:

Nie wiem, spytaj sie Ich :stuck_out_tongue:

http://asus-polska.pl/konfigurator/details.php?model=A7SN-7S006C

jakby właśnie taki sprzęt udało mi się dostać za sensowne pieniądze, to byłbym bardzo szczęśliwy