LAPTOP - parę pytań. SAMSUNG RF711!

Witam,

Mam w planach kupienie LAPTOPA : Samsung NP-RF711-S06PL

-PROCESOR- Intel Core i5-2410M [2 x2,3 Ghz (w systemie turbo boost do 2,9 Ghz),3 Mb]

-RAM- 6 GB

-KARTA GRAFICZNA- NVIDIA GeForce GT540M [2 GB]

-DYSK TWARDY- 640 GB

-MATRYCA- 17"3 cala, podświetlana LED’owo ,HD

-SYSTEM- Windows 7, 64-bit

-CENA- 2999zł. ( w sklepie “NEONET”)

Link allegro z dokładniejszym opisem:

http://allegro.pl/samsung-rf711-i5-4x2- … ml#gallery

PRZEZNACZENIE LAPTOPA: Laptop będzie głównie w domu i będzie służył praktycznie do wszystkiego, m.in. do GIER :slight_smile:

I w związku z tym mam parę pytań( z góry przepraszam za pytania “banalne”):

1)czy procesor 2 rdzeniowy 2,3 Ghz daje w sumie 4,6 Ghz ?

2)np. gra ma wymagania 2,8 Ghz a mój procesor ma 2,3Ghz lecz w trybie TURBO BOOST osiąga 2,9Ghz. Czy ta gra mi “odpali” i będzie działała na należytym poziomie ? ( wiem że laptopy nie są do gier , ale to już mój problem :slight_smile: )

3)czy cena laptopa ( 2999zł. w sklepie NEONET) jest ceną przyzwoitą, czy lepiej kupić na allegro o 100-200 zł taniej , lecz przyznam że strach mi kupować w internecie takie rzeczy

4)może ma ktoś takiego laptopa i czy mógłby mi się podzielić jego spostrzeżeniami … a jak ktoś ma innego laptopa to również proszę o komentarz i podpowiedzi …

5)czy laptop będzie mógł pracować w domu bez baterii , tylko na samym zasilaczu ? ( a bateria do szafy :slight_smile: , czy to dobrze na nią wpłynie?

6)jeżeli będzie pracować głównie w domu to czy kupić do niego podstawkę chłodzącą ?

7)czy odpalą na nim takie tytuły jak : GTA4,Gothic 3 i 4, Crysis, CoD, Postal 3,Battlefield 3,Wiedźmin 1 i 2 …

8)pytanie z poza tematu laptopa: Mam internet z “kablówki” 1 Mb i chcę zainwestować w router wi-fi. Czy prędkość 1Mb jest odpowiednia do routera, czy są jakieś spadki szybkości łącza spowodowane jego bezprzewodowością ? Dodam tylko że mieszkam w domku 1-rodzinnym i router wystarczył by z zasięgiem 10 m . Chodzi mi o to żebym miał na każdym piętrze(góra-dół) internet na poziomie 1 mb .

TO TYLE :slight_smile:

Proszę doświadczonych i posiadaczy tegoż laptopa o odpowiedzi na powyższe pytania , proszę o poradę,spostrzeżenia oraz komentarz. Czy ten laptop nadaje się do obecnych gier komputerowych , co się w nim wam podoba a co nie ?

Z GÓRY DZIĘKUJĘ za odpowiedzi,

Cześć.

Ad. 1 - nie, to bujda na resorach.

Ad. 2 - powinna zadziałać normalnie (chociaż różnie to bywa - jednak jest to architektura mobilna)

Ad. 3 - jeśli kupujesz w sklepie internetowym (komputronik, vobis, gral, x-kom i wiele, wiele innych), nie ma się czym przejmować

Ad. 4 - nie mam akurat tego, mam Asusa nieco niższej klasy (patrz podpis), ale gry na nim nieźle śmigają w sumie

Ad. 5 - generalnie zasada jest taka, żeby była ta bateria naładowana na poziomie tak 40-50% (przynajmniej ja tak słyszałem, ale jeśli to bujda, to też proszę o spostowanie mnie), a tak raz na miesiąc włożona do laptopa, naładowana, rozładowana i znowu naładowana

Ad. 6 - nie zaszkodzi, jednak wtedy należy patrzeć na to, w jakich miejscach są najbardziej grzejące się podzespoły (procesor i grafika), żeby na nich się to chłodzenie skupiało

Ad. 7 - GTA IV, Gothic 3 & 4, Crysis, CoD, Wiedźmin 1 - to na bank odpali, ale pewnie trzeba będzie troszkę obniżyć poziom detali albo rozdzielczość (na pewno w GTA IV, w Crysis wystarczy odpowiednio dobrać ustawienia), a co do pozostałych tytułów - nie mam pojęcia.

Co do pytania o router - generalnie nie sądzę, żeby spadek był jakiś znaczący, aczkolwiek jest możliwy, a przy 1Mb to chyba lepiej pociągnąć kabel na piętro :stuck_out_tongue:

  1. 2 rdzenie 4 wątki ale częstotliwość procesora jest jedna

  2. Tak

  3. w euro rtv agd mają fajne promocje ale każdy ma swoje ulubione sklepy generalnie każdy większy sklep internetowy będzie ok np x-com.pl :smiley:

  4. mam samsunga ale innego jedyne co mnie drażni to uginające lekko się plastiki które trzeszczą poza tym ok :wink:

  5. może na samym kablu i będzie lepiej dla akumulatora i wydajność laptopa na kablu jest dużo większa zazwyczaj żeby oszczędzić na żywotności akumulatora ładuje się go do 80% samsung ma do tego specjalną aplikację

  6. jak dużo grasz możesz kupić podstawkę

  7. odpalą i będą grywalne choć nie ma się co spodziewać jakiś super detali itp.

tam gdzie będzie dobry sygnał z routera to nie będzie raczej strat

co do samego laptopa to fajny ale do gier szukałbym czegoś z gf gt 555m

tyle ode mnie

Wolałbym dołożyć 100 zł do tego: http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/no … 630qm.aspx

:roll:

matryca musi być 17’’ ?? bo jeśli tak lepiej dopłacić i brać coś takiego

http://allegro.pl/ShowItem2.php/run?ite … 841β=0

gdyby mogła być 15" to coś takiego

http://allegro.pl/laptop-msi-ge620dx-ge … 36502.html

wyjdzie taniej i będzie znacznie wydajniejszy od samsunga

do filmów lepsza będzie większa matryca ale przeglądając neta i grając z lapkiem na kolanach wystarczy 15"

Nie no, różnica między 15’, a 17’ jest mocno spora, nawet przy przeglądaniu neta nie mówiąc już o grach. No i oczywiście przekłada się to na cenę. I wiadomo, że laptopa 15’ można zdecydowanie lepszego brać niż 17’ za tą samą cenę, ale tu przecież jest to jedna z kluczowych cech danego laptopa.

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI :slight_smile:

1)Czyli co do tych gier to odpalą i będą działać ( nawet te które mają 2,9 ghz) ?

2)to z tą baterią ja zrozumiałem tak : Grać na zasilaczu i raz na miesiąc wziąć baterię i rozładować do końca,naładować i na nowo zasilacz , i tak cyklami co miesiąc ? Tak?

3)Myślę że podstawka nie zaszkodzi i mimo to jest to wydatek rzędu max.50 zł. A co do podstawki może polecicie mi jakieś podstawki chłodzące do tego typu laptopa (17,3 cala) …?

4)podstawka chłodząca jest zasilana z USB czy z sieci 230V ? czy z tego i z tego ???

5)możecie polecić mi jakąś fajną,tanią, i przede wszystkim dużą myszkę do laptopa ( wejście USB),nie chcę takich malutkich, zwykła mysz optyczna

5)czy gierki wychodzące przez najbliższy czas będą mi działać ?

6)co do routera to możecie mi coś polecić. Sprawa będzie wyglądała tak : najlepiej router bezprzewodowy i przewodowy w jednym, ponieważ będzie z niego “ciągnięty” kablem internet do jednego komputera stacjonarnego i drugie wyjście wifi do laptopa … cena tak około 100 zł+.

**7)**a co do samego laptopa to jeżeli tak możecie polecić mi jakiegoś innego, WYMAGANIA:

-matryca 17’3 cala+,LED,HD

-procesor 2,66 Ghz+,najlepiej 4 rdzeniowy , 3mb

  • karta graficzna 2 GB+

-RAM 4GB+

-dysk twardy 500GB+

-firma obojętna,wifi,czytniki kart,ładny wydląd

  • cena max. 3 000zł.

Dzięki z góry za podpo i odpowiedzi ,

Cześć.!

Za 50 zł nie kupisz podstawki, która da Ci wymierny efekt.

Zasilane są w większości z portów USB (nie widziałem jeszcze zasilanych prądem z gniazdka).

Tania to pojęcie względne - podaj, jaki myślisz przeznaczyć budżet na tą myszkę.

Pewnie nie na najwyższych detalach, ale na średnich z nieco obniżoną rozdzielczością powinny śmigać.

90% (jak nie więcej) routerów jest tak zrobiona, że połączenie jest przewodowe i bezprzewodowe.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy ta matryca jest Ci faktycznie tak duża potrzebna. W momencie, kiedy wrzucisz jakiś nowy tytuł, i tak będziesz musiał obniżyć rozdzielczość w większości przypadków, bo będziesz miał ściny niezłe.

Trochę te wymagania Twoje z kosmosu wzięte, tzn. opierasz się widać na konkretnym modelu. Ale poszukamy czegoś:

Lenovo Y470

Asus X53SV

MSI GE620DX

WITAM ponownie,

powiem tak , mam na oku dwie podkładki:

http://allegro.pl/podstawka-chlodzaca-c … ml#gallery

http://allegro.pl/nc35-chlodzaca-laptop … ml#gallery

i nie wiem którą wybrać , obydwie są za małe ( lecz to na allegro największe modele) ponieważ :

- laptop : SZER : 415mm GŁĘ :276mm

-podkładka : SZER : 350/383mm GŁĘ : 365/270 mm

_ WAŻNE: _ Ten laptop ( najprawdopodobniej SAMSUNG NP-RF 711-S06PL) będzie używany codziennie:

-w dni szkolne (poniedziałek-piątek) będzie włączony przez około 3-4 godzin - głownie będzie

tylko włączony i będzie służył do muzyki,internetu …

-weekendy/dni wolne/wakacje - będzie włączony zależnie od dnia, wcale lub nawet po 6 godzin i głównie

będę grał w gry

Czyli chodzi mi po prostu o jego ochronę i moje pytanie CZY MAM KUPIĆ JAKĄŚ PODSTAWKĘ CHŁODZĄCĄ DO NIEGO ,czy jego własny system chłodzenia sprosta takiemu długiemu czasowi pracy. Słyszałem również że podstawki zakłócają naturalną cyrkulację powietrza i nawet szkodzą …?

PODSUMOWYWUJĄC : Chcę kupić podstawkę chłodzącą w celu chłodzenia laptopa i jego ochrony przed przegrzaniem ponieważ będzie pracował stosunkowo długo (do 5 h) i głównie w domu na biurku.Pytanie czy kupić podstawkę chłodzącą czy system chłodzenia w laptopie wystarczy na tak długą pracę ?

na początek kup laptopa a potem zobaczysz…podczas oglądania filmów przeglądania internetu nie przegrzejesz laptopa podczas długiego grania w wymagające gry możliwe ale są zabezpieczenia które nad tym czuwają i laptop sam się wyłączy kiedy temperatury będą zbyt wysokie aby uniknąć uszkodzenia.trzeba pamiętać aby raz na jakiś czas odkurzyć go np.sprężonym powietrzem .jak będziesz miał laptopa to zobaczysz gdzie są otwory wentylacyjne zmierzysz temperatury w stresie i ewentualnie dobierzesz odpowiednią podkładkę wtedy

Mb, nie mb bo to różnica.

10 metrów każdy router ci osiągnie. Przynajmniej w poziomie. Bo w pionie zależy to też np. od konstrukcji budynku.

Przy łączu 1 Mb/s, na routerze spadków nie będzie, nawet przy modelu ze standardem 802.11g. 802.11n ma większe możliwości jeśli chodzi o przepustowość, ale tutaj nie zrobi to różnicy.

Polecić można produkty firmy TP-Link.

Pamiętaj że do kablówki router ze złączem WAN RJ-45, a nie ADSL.

Posiadam tego laptopa i powiem Ci, że lepiej dopłacić te 200zł i mieć z procesorem i7 i jest bardzo cichy:)

A co do gier to wszystkie odpalą, ale nie wszystkie na najwyższych detalach.

Dobrze to znajdźcie mi laptopa o parametrach:

-17,3 cala matryca,LED,HD <-koniecznie

-intel core i7

-grafika geforce gt540m 2GB(lub inna ale 2GB)

-RAM 4-6 GB

-Dysk twardy 500-1000 GB

-cena. ok .3000zł.

PS:Te gry mówisz że odpalą ale nie na najwyższych detalach, tzn. ?

Nie chodzi mi o jakąś super grafikę , zero ścin i wgl. CHODZI MI TYLKO O TO ŻEBY ODPALIŁA I W MIARĘ CHODZIŁA ( bez zacinania,płynnie).