Laptop po wylaczeniu nie laduje windowsa POMOCY!

Witam. Mam taki problem, ze grajac w PESa laptop zawiesil sie i musialem go wylaczyc “recznie”, czyli przytrzymalem przycisk wlaczania. Po tej operacji laptop wlacza sie, ale po ekranie TOSHIBA i informacji o klawiszach F2 i F12 laptop zostaje na granatowym tle i nic dalej sie nie dzieje… Jak tak dluzej posiedzi to w koncu uruchamia sie od poczatku i to samo… Nie wiem co mam zrobic. wgrana jest Vista od nowosci, laptop kupiony w Sklepie pare miesiecy temu.

Jest to Toshiba Satellite l300. Prosze pomozcie, bo siostra mnie zabije a i ja mam tam wazne nagrania na dysku … :frowning:

Jak masz ważne dane na dysku to ściągnij sobie ubuntu i odpal z cd, wtedy zobaczysz czy jest to sprawa hardwareu czy softwareu.

OJ stary nie wygląda to dobrze… przerabiałem podobną historię z laptopem mojej dziewczyny tak z miesiąc temu - zawiecha przy instalacji Sims 2 (no comments plz), ręczny restart laptopa i nagle zonk. Odzyskiwanie systemu itd nie działały i właśnie Ubuntu Live CD mnie uratowało bo na pendriva skopiowałem wszystkie pliki - jak się okazało siadł dysk twardy i to w jakiś śmieszy postępujący sposób - na początku szło skopiować pliki ale im dłużej zwlekałem tym więcej danych się uszkadzało. Wygląda mi to bardzo podobnie - tak jak mówił maciek97 - Ubuntu Live u ratuj pliki a potem spróbuj z dysku instalacyjnego Windowsa spróbować użyć opcji NAPRAWA SYSTEMU WINDOWS - jak nie pomoże to… no to siostra może Cię rozszarpać.

fluent , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Na forum używamy polskiej pisowni - popraw błędy w postach. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

viewtopic.php?f=16&t=394978