Laptop pod Programowanie

(Dawidfajkowski) #1

Witam zastanawiam sie nad kupnem laptopa oczywiście używanego do pisania programów konsolowych jak i w przyszlosci czesciowo okienkowych wiec jakie minimalne parametry powinien mieć ten laptop, pisze w c++

Z góry dzieki

(aju) #2

Ja pracowałem ostatnio w C na sprzęcie 1.6 z 512MB Ramu.

W szkole mamy dużo słabsze komputery i też było ok.

Dla komfortu pracy dużo pamięci (512 min) + procesor od 1.4 w zwyż.

(Dawidfajkowski) #3

chodzi mi o właśnie minimalne wymagania żeby otwierać dokumenty i tylko programować ,bo ja nie chce nowego lapopa tylko jakiegos uzywanego

(Maniooo666) #4

Witam,

W takim razie, tak jak wspomniał aju coś z 512MB RAM i niezajechaną matrycą.

Procesor - styknie kilkaset MHz, chyba, że rzucisz się na kompilatory jak Visual Studio 2003 czy inne kobyły.

Coś w stylu DevC++ czy starego BC++ 4,52 ruszy spokojnie.

(Dawidfajkowski) #5

bo na allegro widzialem bardzo tanie laptopy za 250zl z 166mhz mmx ,i 64 ramu chyba powinno styknąć pod otwieranie pdf i dokumetow word'a oraz dev c++?

(Myszonus) #6

:-s to może być za małooooo i to zdecydowanie. Jeżeli zależy Ci na komforcie pracy to 512 MbRamu jest pewnym przymusem.

(adpawl) #7

Co wy za bzdety wygadujecie?!?

Przecież kolega pytał o MINIMALNE wymagania do zabawy w pisanie programów konsolowych!

Jezeli tak o komforcie nawijacie, to może 2GHz oraz 1-2GB RAMu, może jeszcze jakaś macierz dyskowa?

...a ja powiem, ze wystarczy nawet 32 ramu i najwolniejszy Pentium :stuck_out_tongue: - sam na takim swojego czasu skrobałem soft w C++/Pascalu a nawet Delphi1 i nie narzekałem - wszystko ładnie chodziło.

(Dawidfajkowski) #8

nareszcie konkretna odpowiedz, dzieki

(Maniooo666) #9

Witam,

Rozumiem, że kupi sobie drugiego laptopa,

jeden do konsoli, drugi do okien,

bo ten z 32Mb RAM to współczuję z góry...

Laptoka z 128/196/256MB RAM mozna wyhaczyć na Alledrogo za około 500PLN,

czasem mniej, czasem więcej.

Trzeba poszukać.

Ogólnie kupowanie maszyny do pisania z 32 MB RAM uważam za pomyłke...

(Dawidfajkowski) #10

jak najbardziej przecierz 250 zl góra 300 to nie duzo a na pare miesiecy styknie zaoszczedzam i sobie kupie pożądnego laptopa