Laptop podłączony pod monitor chodzi znacznie ciszej

Witam

Mam laptopa msi ge620, i mam takie pytanie. Dlaczego, gdy podłączę go pod monitor, i gram chodzi znacznie ciszej?

Pozdrawiam

Z powodu lakonicznego opisu udzielam najprawdopodobniej odpowiedzi, ponieważ podłączony monitor pracuje w niższej rozdzielczości niż wyświetlacz laptopa. Im niższa rozdzielczość tym mniej zadań wykonywane procesor i karta graficzna oraz pamięć a to oznacza niższy rachunek za prąd, mniejszą emisją CO2, mniejszą ilość wydzielanego ciepła i w wyniku wymienionych sprzężeń zwrotnych: niższą prędkość obrotową wentylatorów układu chłodzenia laptopa, ponieważ nie zachodzi konieczność włączenia przez automatykę płyty głównej intensywnego trybu chłodzenia czyli zwiększenia ilości [Q] przepływającego czynnika odpierającego ciepło z radiatora w podstawowej jednostce czasu czyli sekundzie. To podstawowe informacje na temat fizyki. Przy stałej temperaturze otoczenia i nie zmiennej powierzchni radiatora jedynym sposobem na zwiększenie efektywności chłodzenia jest zastosowanie wzmożonego, wymuszonego w sposób mechaniczny (najlepiej) turbulentnego przepływu powietrza kosztem zwiększenia napięcia dla silników wentylatorów. Czy są pytania :?:

Jak duży monitor i jaka rozdzielczość ustawiona w nim?

22" grałem na 1920x1080

Dodane 22.08.2011 (Pn) 10:13

Już sobie ustawiłem

PSN->Ustaw konfigurację efektów PhysX->Wybierz procesor PhysX->GeForce GT 540M