Laptop połączenie poprzez wifi do radiówki

Witam,

Otóż po krótku przedstawię moją sytuacja, a więc posiadam PC z dostępem do radiówki za którą płacę i laptopa z wbudowanym wifi.

Laptop wyszukuje mi sieć (tą od radiówki) aczkolwiek nie może się połączyć ponieważ wyskakuje błąd. System operacyjny- vista. Sygnał jest dobry 3-4 krechy na 5!

Otóż co mam zrobić żebym z radiówki mógł korzystać na laptopie?- jakieś dane z PC dot. ww sieci spisać czy coś- proszę o pomoc w tej jak ważnej dla mnie sprawie :wink:

pozdrawiam

Jeśli chcesz korzystać tylko na jednym z komputerów na przemian, np. czasami na stacjonarnym a czasami na laptopie to w laptopie prawdopodobnie wystarczy sklonować adres MAC karty sieciowej na MAC z karty sieciowej komputera stacjonarnego.

Jeśli chcesz mieć sieć na obu komputerach to ze stacjonarnego musisz udostępnić połączenie sieciowe, wtedy twój komputer stacjonarny będzie w pewnym sensie routerem lub kupić router.

Pozdrawiam!

dostawca internetu stosuje filtrację adresów MAC i żadną kartą sieciową której adresu nie ma na tej liście się nie połączysz,

jeśli karta ma takie możliwości możesz jedynie zmienić adres karty sieciowej na laptopie

ale taka czynność nie zawsze jest zgodna z regulaminem dostawcy