Laptop-pomocy

Witam:)

Mam problem z laptopem tzn. moj laptop chodzil wczesniej na windows Vista a teraz chcialbym wgrac windows XP ale nie moge bo laptop ma jakas blokade #-o i tylko akceptuje mi viste. A nie chce instalowac visty bo nie mam plyty do instalacji a orginal jest za drogi. Po drugie to nie lubie tego programu za duzo problemow mi stwarza wole XP :wink:

Prosze o pomoc jesli to mozliwe :slight_smile:

Zmień temat wątku bo tak ogólny nic nie wnosi. Napisz dokładnie co wyświetla instalator przy próbie wgrywania xp - zakładam, że nie widzi dysku i potrzebujesz sterowników do kontrolera. Przy okazji co do reinstalacji Visty, to nie masz może partycji recovery?

mustangp51d , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Podałeś bardzo szczątkowe informacje, piszesz bardzo nie zrozumiale…

Napisz w miarę możliwości, co się dzieje gdy wkładasz płytę z Windowsem XP? Masz oryginalną płytę czy jakąś ulepszoną wersję z Wareza?

Pamiętaj, że w razie czego Vistę możesz zainstalować z dowolnej (ważne, żeby oryginalnej i nie modyfikowanej) płytki, ważne, żeby przy instalacji systemu wpisać klucz z naklejki pod laptopem… Moim zdaniem warto już zostać przy Viście, zwłaszcza, że za nią zapłaciłeś - czemu więc nie korzystać? Poza tym teraz coraz więcej programów tworzonych jest pod Windowsa Vistę i Seven, więc XP staje się coraz mniej użytecznym systemem… Gry także lepiej działają pod Vistą, dzięki możliwości doinstalowania DirectX 11, który pojawił się w Windows 7…

Do XP możesz dograć jedynie nieoryginalny DirectX 10, z Visty…