Laptop przestał działać!

Witam!

Po włączeniu wyskakuje komunikat “brak pliku NTLDR”-co robić?

Pewnie instalowales najnowsza wersję komunikatora Tlen?

Zainstalowac od nowa system -moim zdaniem najlepszy sposob bo od razu odswiezysz system :stuck_out_tongue: . Jesli nie chcesz reinstalowac systemu to poczytaj http://www.frazpc.pl/b/50643 .

Ja czytalem jakis temat o najnowszej wersji Tlenu, ktory kasowal pliki z partycji na ktorej byl zainstalowany.

I po restarcie komputera wlasnie taki komunikat sie pokazywał jak StarejPokrzywie.

tak MIAŁAM AKTUALIZAJCE TLENA :frowning:

cO TERAZ?!

;(

Dodane 17.01.2009 (So) 11:57

TROCHĘ NIE ROZUMIEM, MAM WŁOŻYĆ PŁYTĘ Z SYSTEMEM, A DALEJ CO…?

Nie trzeba formatować, zwłaszcza, że dobrze byłoby nie usunąć sobie wszystkich danych z dysku C.

Po uruchomieniu laptopa z płyty instalacyjnej albo uruchamiasz konsolę odzyskiwania i ręcznie kopiujesz z płyty plik NTLDR (przypuszczam, że NTDETECT też), albo, jeśli nie jesteś biegły w poleceniach dosowych, instalujesz od nowa windowsa z opcją naprawy istniejącej na dysku wersji windowsa.

PS. Po uruchomieniu konsoli odzyskiwania, wpisujesz: copy X:\i386\ntldr c: gdzie X to litera Twojego napędu CD/DVD. Jeśli dalej noe bedzie chciał odpalić, to powtórz procedurę, z tym, że zamiast pliku ntldr wpisz ntdetect.

jak się ręcznie kopiuje?

Dodane 17.01.2009 (So) 12:45

Zrobiłam to jak podałeś, zapytał mnie czy zamienić, dałam że tak, po czym wyskoczyło “skopiowano 1 plików”, ale po ponownym uruchomieniu komputera, nic się nie zmieniło, dalej wyskakuje komunikat “brak pliku ntldr”.

Co mam robić? ;(

http://support.microsoft.com/kb/318728/pl

czy to już koniec pomocy?

nic nie działa, laptop nie odpala, pomóżcie ludzie!

![-o<

jakiego systemu używasz ??

system xp

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … r-102.html

przeczytaj również komentarze.

Wystartuj z płytki systemu Windows XP. Jak instalator załaduje pliki naciśnij klawisz R. Załaduje się Konsola odzyskiwania systemu Windows XP. Jak konsola odzyskiwania wykryje jakąś instalację pojawi się odpowiedni komunikat. Jeżeli masz tylko jedną instalację systemu Windows XP, wpisz 1 i naciśnij klawisz ENTER. Pojawi się zapytanie o hasło administratora. Jeżeli nie zakładałeś(łaś) hasła na konto Administrator, naciśnij klawisz ENTER.

Jak pojawi się coś takiego typu:

C:\>

C:\WINDOWS>

wpisz następujące polecenia:

*copy X:\i386\ntldr c:*

*copy X:\i386\ntdetect.com c:*

Litera X to litera twojego napędu CD-ROM.

Jeżeli pojawi się pytanie, czy zastąpić, to wpisz po prostu T i naciśnij klawisz ENTER.

Potem wpisz polecenie edit.

Po załadowaniu pliku EDIT.COM i uruchomieniu tak zwanego Edytora MS-DOS , wpisz następujący kod:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Jeżeli masz system Windows XP Home Edition, to nie martw się :D, masz tutaj kod dla Windows XP Home Edition:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

Potem naciśnij klawisze Alt+P i wybierz opcję Zapisz jako, a potem zapisz ten kod jako plik konfiguracyjny pod nazwą boot.ini w lokalizacji C:.

Potem ponownie uruchom komputer i napisz, czy laptop działa.