Laptop przestał wykrywać pendrive na USB

(Karol) #1

witam, od jakiegoś czasu mój laptop Acer TravelMate 2490 przestał wykrywać wszystkie pendrivy jakie napotkał, wyświetlał tylko informację, że nie rozpoznano urządzenia, więc pomyślałem, iż przeinstalowanie systemu pomoże, jednak nie pomogło :? . cóż to może być z tym USB, czy już na trwałe się popsuło, dodam, że myszka pod USB działa normalnie, problem pojawia się przy wszelkiego typu pamięciąch usb (pendrive, mp3). proszę o pomoc

(system) #2

Może coś z kontrolerem USB się dzieje, pewnie jest zintegrowany. Jaki masz system, jak XP (tego starocia) to re-install.

(greh) #3

womperm , czytaj proszę posty po dwa i nawet trzy, a jak to mało to cztery razy:

Equo , masz poinstalowane wszystkie stery po instalacji ponownej systemu?

(Karol) #4

nic nie instalowałem, czysty system jest na razie, xpek powinien bez żadnych dodatkowych sterowników wykryć pendriva, a wcześniej przed reinstallem też mialem wszystkie stery, a także nie działało

(system) #5

Na świeżym systemie, jak włożysz po raz pierwszy pendrive do gniazda, to powinna wyskoczyć informacja "Instalowanie sterownika urządzenia", w tym czasie nie należy wyjmować pendrive. Potem masz informację "Sterownik urządzenia zainstalowany pomyślnie, sprzęt jest gotowy do użycia". Czy takie informacje wyskakiwały ci? Może przerwałeś automatyczną instalację sterownika wyjmując urządzenie przed czasem i dlatego nie działa?

(greh) #6

Equo , ale mi chodzi, o stery do płyty głownej, chipsetu i kontrolera USB.

(Karol) #7

włożyłem pendriva i nic nie wyskoczyło, po 20 sekundach pojawiło się, że twój sprzęt jest gotowy..., ale potem wyskoczyło "nie można rozpoznać urządzenia USB" i nie ma nic

(system) #8

Kiedyś syn przerwał automatyczną instalację urządzenia i narobił sobie problemów, więc myślałem, że u ciebie jest podobnie. Widzę jednak, że to coś innego, sorry, jestem bezradny tym bardziej, że na odległość nie wszystko da się rozwiązać :(:(:frowning:

(Karol) #9

mi się też to bardzo wydało dziwne, wątpię żeby to miało podłoże czysto sterownikowe, to musi być coś ze sprzętem, ale ja się na tym nie znam, dlatego napisałem na forum i czekam na jakąś cenną radę

(greh) #10

Wątpliwe jest to, aby wszystkie pendrive'y które podłączasz były niesprawne. Chociaż jak sam napisałeś mysz na USB działa normalnie. Ciekawi mnie, czy tylko w tym jednym gnieździe USB, czy we wszystkich. Próbowałeś ją podłączyć do innego? Jeśli nie to spróbuj, w ten sposób wyeliminujemy ewentualne uszkodzenie gniazda USB.

(Karol) #11

Na moim komputerze stacjonarnym wszystkie pendrivy działają poprawnie, w laptopie mam 4 gniazda USB i z żadnym z nich nie odczytuję pamięci.

A jakieś ustawienia w Biosie może coś zmienią?

(greh) #12

Equo , a mysz działa normalnie we wszystkich 4?

(Karol) #13

Tak na wszystkich czterech działa myszka, a na dodatek teraz podłączyłem Interfejs Midi pod USB i normalnie działa.

Tylko pamięci masowe nie są odczytywane.

-- Dodane 29.11.2010 (Pn) 17:59 --

i jak ktoś pomoże

(Rafi7850wp Pl) #14

ja mam ten sam prawie problem podłanczam myszke przez usb i wyskakuje mi ze niewykryto uzondzenia usb odinstalowalem jej sterowniki i zainstalowalem ponownie i nic z tego niewiem o co chodzi a nadodatek podloczylem myszke kolegi i normalnie chodzi wszysto co podlaczam dziala tylko ta myszka cos niechce niewiem czy przestala dzieladz czy co???? mam windowsa 7 a myszka po podloczeniu zapala sie ten laser na 3 gura 5 sekund i gasnie co mam robic zeby zaczeła działac???????

-- Dodane 17.02.2012 (Pt) 8:26 --

proszę o odpowiedz ;d

-- Dodane 17.02.2012 (Pt) 8:36 --

muj laptop to acer 5253 albo aspire5253

-- Dodane 17.02.2012 (Pt) 8:43 --

mam cos jeszczce to ponoc jakis kod 43???