Laptop + Router. Internet podłącza się, ale nie działa!

Witam!

Mam router mniej więcej od roku i wszystko grało… do wczoraj! Mam stacjonarny i laptopa, wszystko śmigało jak należy i na stacjonarnym dalej śmiga, lecz wczoraj sytuacja zmusiła mnie do przywracania systemu na lapku i stało się.

Po przywróceniu lapek niby łączy się z internetem, ale gg, mozilla, internet explorer nie działa! Nic co związane z internetem nie chce działać. W pasku zadań po prawej gdy najadę myszką na ikonę łączenia sieci, wyskakuje “połączono z : sieć niezidentyfikowana(tutaj nazwa mojej sieci), dostęp:tylko lokalne.”

W centrum sieci pokazuje mi, że siła sygnału jest doskonała i że jest podłączona.

Wchodzę w “zarządzaj połączeniami sieciowymi” i wchodzę w STAN “Połączenia sieci bezprzewodowej” i w polu “Aktywność” gdzie pokazuję ilość pakietów pokazuje mi:

Wysłano: 0

Odebrano:0

Nie wiem co mam zrobić. Na stacjonarnym internet cały czas działa, tylko ten laptop. Na lapku mam Vistę, a na stacjonarnym XP-ka.

Pomocy!

W vista usuń sieć w Centrum sieci i udostępniania tak aby na siłę lapek nie próbował się z nią połączyć

Po drugie zrestartuj router i skonfiguruj od nowa sieć bezprzewodową( tak dla zasady)

Po trzecie, rozumiem że sterowniki masz dobre zainstalowane? to że się pokazuje komputerek to nie znaczy że stery są dobre

raafee , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Witam! Usunąłem sieć, zresetowałem router i skonfigurowałem wszystko na nowo i dalej to samo! :expressionless:

A sterowniki powinny być dobre, jeśli działało wszystko przed przywracaniem systemu? Czy mogło się coś tak wkraść? Poszukam sterowników do mojej karty sieciowej i zobaczę…

PS. to jeszcze raz ja… Wpisałem w URUCHOM na laptopie “getmac” i wyszły mi 3 numery MAC i przy dwóch jest podane, że “nośnik rozłączony”, a przy trzecim “brak”.

Czy to może być związane właśnie z tym? Jeśli tak to jak podłaczyć spowrotem te MAC-i?

pokazał mi 3 adresy mac twoich urządzeń, a rozłączone czyli nie sś podłączone do żadnej sieci.

coś nagrzebałeś przywracaniem systemu, a przywracanie to nie jest dobra funkcja

Poradziłem sobie z problemem! Wina leżała po stronie nie do końca odinstalowanego NORTONA, którego resztki blokowały dostęp do internetu. Pomógł program Norton Removal Tool. Moze komus sie to przyda! Dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem! Pozdrawiam serdecznie!