Laptop, Router, intrnet bezprzewodowy

Witam.

Mam taki problem. Po formacie laptopa nie działa mi intrnet, który zawsze miałem z pokoju obok z routera, bezprzewodowo.

Mam win XP. W trayu widnieje ikonka dwóch komputerów (kabel sieciowy jest odłączony). Spisałem z tyłu z routera numery Dlink102 i numer wyglądający jak numer telefonu.

Jak i co mam skonfigurować w ustawieniach sieci w panelu sterowania, aby internet znów zaczął dochodzić do laptopa? Dodam też, że jak włącze komputer i wejde w przeglądarke IE to przez 2 sekudny wyświetli się strona startowa( www.wp.pl) ale za te 2 sekudny się sama zamknie ta przeglądarka. GG też nie działa. A w pokoju obok z routerem nie było nic kąbinowane, więc wina leży po stronie laptopa. Prosze o pomoc

Sterowniki do karty sieciowej masz zainstalowane? Jak w routerze nic nie było ruszane to dzieje się coś z sieciówką, że nie wykrywa połączenia do routera… tak myśle

A jak to sprawdzić czy są zainstalowane? Nie trzeba utworzyć jakiegoś nowego połaczenia w ustawieniach sieci w panelu sterowania ?

Właśnie nie bardzo pamiętam jak to wyglądało na XP. Raczej nie ustanawiasz nowego połączenia, tylko z tego co pamiętam jest tak, że twoja sieć zostaje wykryta przez wifi i tylko w nią klikasz żeby się połączyć… ewentualnie poprosi jeszcze o podanie klucza WEP albo WPA zależy czy ustawiałeś takie zabezpieczenie na routerze.

Brakujące stery zobaczysz jak klikniesz ppm ‘mój komputer’ wejdziesz we właściwości i w którejś zakładce będzie tam menadżer urządzeń. Jak przy czymś z listy będzie żółty znak to znaczy że nie zainstalowałeś jeszcze sterów. Ciebie interesuje czy wszystko gra przy ‘network adapters’ albo ‘karta sieciowa’ zależy od wersji językowej systemu. Jak będzie tam żółty wykrzyknik to najlepiej jak masz jakąś płytke ze sterami od producenta lapka to wrzuć ją do napędu CD i potem kliknij ppm na karcie sieciowej, wybierz aktualizuj mój sterownik, wskaż żeby szukał sterów na płycie i voila powinny się znaleść. Jak nie masz płytki to sterów szukasz w necie, jak nie wiesz do jakiego modelu karty to sprawdzasz jaką masz np. w programie everest. A jak nie ma w menadżerze urządzeń żółtych wykrzykników to nie wiem czemu masz problemy z połączeniem. Powodzenia

Z tego co pamiętam to trzeba gdzes wpisac numer telefonu, ale tam ejst także numer kierunkowy, a tego już nie posiadam.

I chyba w sieciach w panelu sterowania było jakies inne połączenie niz te co teraz są.

Numer kierunkowy to się wpisywało przy instalacji modemu analogowego :slight_smile:

ale tam utowrzyłem jakies połączenie nowe i prosiło o numer tel. i kierunkowy, ale widocznie nie o to chodziło ?

Juz sam nie wiem jak mam ustawić tą sieć żeby zaczęło działac :frowning:

Kpc21 Ci już napisał. Połączenie konfigurujesz ręcznie jak masz np. modem od neostrady a nie chcesz używać ich badziewnego oprogramowania do łączenia. Wtedy jest tak jak piszesz. Czyli robisz nowe połączenie wpisujesz jakiś numer czyli zazwyczaj * sie wstawia, podajesz nazwę użytkownika i hasło. Spotkałem się jeszcze z czymś takim że np. są problemy z przypisywaniem automatycznie IP i wtedy można sobie ustawić ręcznie adresy żeby być w sieci z routerem, ale to w sieci ethernet jak się kabelkiem łączysz, albo np dwa kompy łączysz… ale Ty łączysz się z tego co zrozumiałem z routerem za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej z laptopa i ciebie powyższe nie dotyczy. NIe wiem czemu uparłeś się kombinować coś z ustawieniami. Powinieneś mieć jakąś ikonkę w zasobniku systemowym (koło zegarka z prawej na dole) i ona powinna wyświetlać wszystie sieci bezprzewodowe w twoim zasięgu i tam powinieneś wybrać swoją z listy i zwyczajnie się połączyć… albo ja już całkiem nie pamiętam jak to wygląda w win XP =_=’

Edyta dodaje bo przyszło mi jeszcze coś do głowy

Napisz czy w panelu sterowania w połączeniach sieciowych masz jakąś ikonkę typu połączenie sieci bezprzewodowej. Może tobie zwyczajnie nie wyświetla się to połączenie w trayu. Jak będzie coś takiego jak wyżej to włącz to połączenie. Jak nie będzie a masz sterowniki i wszystko jak trzeba to może rzeczywiście musisz utworzyć nowe połączenie bezprzewodowe. Dalej już nic nie pisze bo serio dawno XP nie widziałem na oczy a w viście i 7 zupełnie inaczej jest zorganizowane to wszystko i możliwe że tylko Ci coś mieszam.

No właśnie jedyne co mi się wyświetla w Trayu, związanego z siecią to dwa komputerki “kabel sieciowy jest odłączony”. A co do tego, że uparłem się do konfiguracji to fakt, że wcześniej pamiętam, że wujek wpisywał jakis numer telefonu tam gdzieś w ustawieniach śieci.