Laptop sam się usypia podczas grania!

Hej,

Popróbuj jeszcze używania klawiatury laptopa. Może w tamtej jest jakieś przebicie i stąd problemy. Jeśli na klawiaturze z laptopa nie ma tego problemu, to winna jest klawiatura zewnętrzna bądź jej sterownik.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź podgląd zdarzeń z chwil tuż przed/w trakcie/po uśpieniu i zobacz czy nie ma jakiś błędów. Jak w tym czasie są, to zarzuć nam screena.

No więc tak, laptop znowu się uśpił, ale tym razem jak klikałem lewy przycisk myszki. Grałem na klawiaturze laptopa, ale w tym przypadku raczej to nic nie zmienia. Co do myszki do 99%, że to nie jej wina bo w innych grać, bądź programach tak się nie dzieje. 

 

Jak zrobić podgląd zdarzeń ? 

Uruchom -> wpisujesz eventvwr lub Panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń -> dzienniki systemu windows i tam szukasz błędów(najprawdopodobniej w dzienniku “System” może coś być, ale dla pewności sprawdź resztę.

Okej, są błędy, a nawet kilka : 

 

Service Control Manager 

Identyfikator 7001 

Jest tak napisane z 10 raz, a wszystko to powstało w ok 5 sekund (patrząc na daty ) 

Coś jest nie tak z usługami… Masz płytkę instalacyjną Windowsa ? To spróbuj “naprawić” system poprzez odświeżenie systemu(nie usuwa plików).

Tzn, mam Win 8.1 Pro z tym, że mam go na pendrivie. Mogę tak zrobić, ale przypominam, że dzieje mi się tak tylko jak gram 

Równie dobrze może to być wina hardware. Jednak najpierw spróbujmy z softem :slight_smile: Daj znać jak poszło.

Ok dzisiaj tak zrobię, tylko czemu to może być wina hardware’u ? Mam go od chyba 1,5 roku i nic się nie działo, nie wygrywałem żadnych aktualizacji ani nic i dzieje się tak  tylko kiedy gram. 

Hej,

Wychodząc z takiego założenie nastawiamy się na twierdzenie, że komputery i systemy nie powinny się psuć. W końcu wczoraj działały, tydzień temu też i x czasu temu także…

Musisz użyć takiej samej wersji systemu, jaką posiadasz zainstalowaną na sprzęcie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No więc tak zainstalowałem inny system (win7pro), jednak laptop nadal się usypia

W nowym systemie pokazuje się info odnośnie wymiany baterii, czy to może mieć jakiś związek ? 

wyjmij baterie i zobacz czy tak będzie, a jeżeli nadal tak będzie to wejdź w panel sterowania wyszukaj Opcje zasilania, wybierz Zrównoważony a potem, zmień zaawansowane ustawienia zasilania, i wszędzie gdzie masz uśpij/ hibernuj zmień na nic nie rób

Hej,

Skoro zupełnie inny system, instalowany na czysto, może oznaczać problem sprzętowy. Czy instalowałeś jakieś programy do zarządzania energią w systemie ze stron producenta laptopa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie instalowałem żadnych programów. Zrobienie testu czy się uśpi bez baterii jest bardzo czasochłonne ponieważ jak już pisałem, następuje to nieregularnie i szansa że się wyłączy po 10 min jest bardzo nikła. Wiem też, że nie jest to wina gry bo grałem w Far Cry 3, i po ok. 2 godzinach też sie uśpił 

Hej,

Mimo wszystko warto sprawdzić. Może wina leży po stronie zasilacza, który w pewnym momencie już nie dostarcza prądu do laptopa. Bez baterii w takiej sytuacji laptop się wyłączy i wtedy będziemy wiedzieć, czy to nie jest wina zasilacza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jako, że w moim laptopie dojście do baterii to ok. 20 min zabawy ze śrubkami itp. to wolę się upewnić : 

 

  • Jeśli zasilacz nie dostarcza prądu to czemu laptop miałby się usypiać ? Jeśli podczas gry odłączę zasilacz to nic się nie dzieje. 

  • Bateria jest zawsze pełna więc laptop nie powinien się przez to usypiać. bo czemu to by miało niby służyć ? 

  • Wątpię, że jest to wina baterii albo zasilacza bo nawet na najmniejszych ustawienia przy najgorszym planie zasilania tak się działo, gdzie pobór mocy bym minimalny 

Hej,

Ale po odłączeniu od prądu zwykle zmienia się profil zasilania na taki, w którym przy krytycznym poziomie baterii laptop po prostu się usypia. A czy jak grasz tylko na baterii to nie zdarzają się uśpienia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kiedy bateria jest naładowana to nie, tylko wtedy kiedy zostaje 5% wtedy automatycznie się usypia. Profile zasilania są takie same przy podłączonym zasilaczu i odłączonym 

Hej,

To jaki jest stan naładowania baterii, gdy budzisz laptopa po takim niezamierzonym uśpieniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tzn, kiedy laptop jest podłączony to uśpieniu stan baterii to +/- 99%, a kiedy jest na baterii to usypia się przy 5% bo tak działa system 

 

P.S W pasku zadań gdzie jest ikona baterii jest informacja : " Występuje problem z baterią, który może spowodować nagłe wyłączenie komputera"