Laptop sam się wyłącza w czasie pracy!

Witam!

Miałam problemy z wirusami, zrobilam format dysku, wiec komputer jest “czysty”. Po wgraniu od nowa windowsa XP zaczął się laptop sam wyłączać w czasie pracy. Dzieje się tak i jak jest zasilany baterią i podłączony zasilaczem, wiec to chyba nie ma znaczenia. Jak się tak wyłącza to wygląda to tak, jakby nie był podłączony kablem, działał na baterii i jakbym mu tę baterię wyjela. Pozniej nie ma problemów z wlaczeniem ponownie, ale fakt, ze tak sam sie w czasie pracy wylacza jest dosc bardzo bardzo uciazliwe. Czytalam, ze moze wystarczy zmienic cos w opcjach, ale za bardzo się nie znam, wiec wole się poradzić. Bardzo dziękuje za pomoc :slight_smile:

może się przegrzewa

chyba raczej nie, bo wczesniej tak sie nie dzialo przed wgraniem na nowo windowsa. Mam go dopiero 2 miesiace, wiec nie powinny wystepowac takie problemy.

zainstaluj NHC i zobacz jakie będą temperatury

http://www.pbus-167.com/

pozdrawiam

Witam!

zainstalowalam to. NIe wiem za bardzo o ci chodzi :stuck_out_tongue_winking_eye: wiec napisze co sie wyswietla:

CPU Clock: 800 MHz

CPU Load: 8%

CPU Voltage: 0,9750V

CPU Speed:Dynamic switching

CPU Temp: 57st.C

HD Temp: 41 st.C

Bardzo prosze o pomoc, bo te samoistne wylaczanie jest bardzo denerwujace i strasznie przeszkadaz w pracy. Z gory bardzo dziekuje :slight_smile:

przed wyłączeniem nie wyświetla się ostrzeżenie NHC?

jeśli nie to nie jest wina temperatur

Nie ma zadnego ostrzeżenia.

to nie wina temperatur

zobacz w panelu sterowania w opcjach zasilania jak masz ustawione