Laptop sam się wyłącza

Mam problem, kiedy włączam laptopa to podczas włączania systemu operacyjnego, laptop sam się wyłącza.

Sam proces normalnie wygląda (Windows XP), ale jak pojawia się napis ZAPRASZAMY to laptop się restartuje (czasem tapetka jeszcze zdąży się pojawić, ale pasek Start czy ikony już nie). Przed wyłączeniem na ułamek sekundy pojawia się niebieski ekran z paroma linijkami tekstu, ale to tak szybko znika że nie zdołam przeczytać.

Co jest problemem? Nic nowego nie instalowałem, nie wiem co jest problemem.

Sprawdź najpierw, czy działa tryb awaryjny.

Jeżeli nie , to spróbuj przywrócić system do czasu sprzed awarii: http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

Cóż , trybu awaryjnego nie włącze, bo przy nim też laptop restartuje.

Ponadto nawet po naciśnięciu F8 i wybraniu “ostatnie działające ustawienie” też i tak włącza się system i jak dojdzie do pulpitu… restartuje!

A lapek jest zimny? Czy moze gorący? chodził jakiś czas, wyłaczył się i nie chce się włączyć? Pewnie sie przegrzał. Poczekaj troche i bedzie ok. Czy też jest zimny i się nie chce włączyć??

Jest zimny, problem pojawił się po 3 godzinnej przerwie korzystania z laptopa

może wina jeszcze raz zainstaluj! !!

Przepraszam za zamieszanie, ale podałem zły link. Wykorzystaj to: Klik

ahh próbuję, ale nawet przy uruchamianiu systemu w trybie awaryjnym z paskiem narzędzi, to i tak laptop się wyłącza… nie wiem czemu ale jak widać tło to i tak laptop restartuje…

jej!

Spróbuj jeszcze załadować Optymalne(Optimized)… czy Deflautowe ustawienia BIOS’u(zależy od jego rodzaju).

a jak mam to zrobić? ehh nie znam się tak na tym

Do Biosu wchodzisz klawiszem F2 lub DEL wciskanym zaraz po starcie komputera (jaki to klawisz, znajdziesz w instrukcji).

W oknie głównym, jedną z ostatnich opcji będzie Load Optimizied Defaults (lub podobnie). To wybierasz, Enter, a następnie po zatwierdzeniu zmian wciskasz F10 dla zachowania zmian i wyjścia z biosu.

nie… nie pomogło…

Jeżeli przywracanie systemu do zamierzchłych czasów nie pomaga, to możesz spróbować instalacji w trybie naprawy. Uruchamiasz komputer z instalki systemu, pomijasz pierwsze napraw. Następnie po pokazaniu się okna z systemami, to teraz wybierasz Napraw.

Z płytką instalacji jest problem

Płyta mi mówi że systemu nie ma, i że żadnego twardego dysku na kompie nie ma

Niby znajomy mówił mi że potrzebowałbym sterowniki sata xp do twardego dysku czy co… ale na oficjalnej stronie nie ma, nie wiem skąd zdobyć

Jakby co, laptop to Amilo Pi 2530 , a twardy dysk czy co tam jest z Intel

Musiałbyś zintegrować sterowniki z instalką windows programem nLite.

Tu była o tym mowa:

viewtopic.php?f=13&t=248902&p

Spróbuj też tego:

viewtopic.php?f=2&t=217813

Wchodzisz przez tą stronkę: http://www.fujitsu-siemens.com.pl/suppo … loads.html

wybierasz notebook->serię->model itd i Masz sterowniki