Laptop Samsung R780 i telewizor Samsung

Witam,

Otóż mam następujący problem:

Nie mam zbyt dużo miejsca na biurku więc postanowiłem laptopa postawić na półeczce w biurku i podłączyć go kablem hdmi z telewizorem, który miałby służyć jako monitor. Wiem że to może dziwne rozwiązanie ale w moim przypadku jedyne rozsądne :). Miałem kiedyś stacjonarny komputer i wiem że po naciśnięciu klawisza ON w obudowie komputera obraz na monitorze pojawia się po ok. 1-2 sekundach, jednak po uruchomieniu laptopa laptop generuje sygnał do telewizora dopiero w momencie ekranu powitalnego WIndows 7. Czasem zdarza się że nie zamknę wszystkich programów i po ponownym uruchomieniu (nie wiem jak to się nazywa :stuck_out_tongue: są opcje “uruchom w trybie awaryjnym”… itd.) i nie mam możliwości ustawienia opcji “uruchom system Windows normalnie” z wyżej wymienionych powodów. Czasem także bez wiadomych powodów uruchamia się Samsung Recovery System i także nie widzę tego na telewizorze. Czy jest jakaś możliwość ustawienia aby laptop generował sygnał dla telewizora tuż po uruchomieniu, lub jakieś inne skuteczne rozwiązanie.

Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Nie na kablu HDMI.

Jaka jest różnica między HDMI a innymi kablami oczywiście oprócz tego że HDMI ma najlepszą jakość :slight_smile: Może źle sformułowałem pytanie ale wybacz jestem zielony w tych sprawach :slight_smile:

  1. to że HDMI ma najlepszą jakość - to mit. No dobra - może nie zupełnie mit - ale to temat rzeka więc go pominę.

  2. co do rzeczonego objawu (pojawianie się obrazu z opóźnieniem) - powodów może być co najmniej kilka:

a) opóźniona inicjalizacja wyjścia HDMI wynikająca ze sposobu uaktywniania portów (lub przełączania kart graficznych) podczas startu komputera

b) problem z obsługą protokołu HDCP (tak, tak - nawet urządzenia tego samego producenta nie są od tej przypadłości wolne)

c) sygnał w rozdzielczości VGA po HDMI jest filtrowany przez np. układy cyfrowe telewizora

d) inne powody o których ciężko deliberować nie znając modelu telewizora (np. skanowanie wejść dla wyboru aktywnego)

W związku z powyższym - możesz się przyzwyczaić do powyższych objawów (telewizor, to jednak nie monitor), lub połączyć laptopa sygnałem analogowym po kablu VGA (co powinno wyeliminować możliwość wystąpienia przypadku c i d)

Co do reszty objawów - to skoro Recovery uruchamia się “samo z siebie”, a system usiłuje uruchomić się w trybie awaryjnym - to może to oznaczać że Windows ma poważne problemy.

Veers dziękuje Ci za pomoc. Będę musiał więc zrezygnować z takiej opcji :frowning: i męczyć się z laptopem do czasu zanim kupie stacjonarny :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.