Laptop się grzeje i sam wyłącza

Witam. Od ponad 2 lat jestem posiadaczem laptopa Toshiba Satellite P200-10C z systemem Vista. Od jakiegoś czasu zuważyłem,że laptop się mocno nagrzewa po stronie podłączenia zasilacza. Na domiar złego od kilku dni zaczął się często sam wyłączać, czasami już po kilku minutach pracy. Zaintalowałem program Speedfan który pokazuje mi temperaturę dysku twardego 40stopni, karty 61, a procesora 71 stopni. Jak rozwiązać ten problem. Dodam,że nie czuję się na siłach aby sam rozbierać i czyścić sprzęt. Może udać się do serwisu ? Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

Spróbuj może jednak sam przeczyścić go, często to dużo daje.

Mały instruktaż :arrow: http://laptopy.info.pl/artykuly/Konserw … ptopa/25/1

Miałem podobny problem z laptopem i bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup podkładki chłodzącej pod USB :slight_smile: Temparatury gwałtownie spadły

:arrow: http://allegro.pl/item895805626_podklad … t_24h.html

:arrow: http://allegro.pl/item897784537_pk2_pod … light.html

:arrow: http://allegro.pl/item911467678_podklad … b_165.html

Koszt z przesyłką około 25zł :slight_smile:

Rozebrać, wyczyścić radiatory (te przez które dmuchane jest powietrze przez wiatraczek) złożyć, właczyć i uzywac dalej. A swoja droga nie powinien sie wyłaczac przy tych temperaturach - dla procesora temperatura max to jest około 90 stopni dla 45 nm i 105 dla 65 nm.

Podkładkę chłodzącą to już nawet kupiłem, jutro powinna dotrzeć. Ale wolałbym zapobiegać przyczynom, a nie leczyć skutki. Czyli pewno nie obędzie się bez rozebrania laptopa i jego przeczyszczenia. No a co z tym samoistnym wyłączaniem się ? Czy to przez to zabrudzenie, czy może coś innego laptopowi dolega?

cx

Laptop się wyłancza ponieważ się przegrzewa(zabespieczenie na płycie przed całkowitym upieczeniem :slight_smile: ). Spróbuj wyczyścić cooler oraz radiato i powinno być dobrze. Jęśli boisz się oddaj do dobrego serwisu i będzie po problemie.

Dzięki