Laptop sie grzeje

Jak w temacie.Laptop jest goracy jak rozgrzana patelnia,po lewej stronie touchpada.To Dell 1530 XPS.Zasilacz jest oryginalny nie wymieniany od nowosci.Sprzet sluzy zwykle do przegladania internetu i czasem zrobie cos w Photoshopie.Co ciekawe grzeje sie rowniez jak jest tylko wlaczony i nic sie na nim nie robi.Jaka moze byc przyczyna tego grzania i co mam z tym robic?

90% że zdrowo zakurzony,musisz rozkręcić go i wyczyścić.

A kiedy był ostatnio w środku czyszczony ? grzanie jest naturalne warto stosować podkładki z wentylatorami .

Witam.

Jeżeli czujesz się na siłach to możesz rozebrać swojego laptopa, wyczyścić chłodzenie, zmienić pastę.( standardowe kroki)

Podstawka chłodząca jeżeli laptop jest w takim stanie na niewiele się zda.

Pozdrawiam

Wiesz jak wygląda sprawa w otworami w podstawie tego laptopa, że tak mówisz?

Wentylator jest czysty.Ciekawe,ze sprzet sie grzeje jak nic na nim nie robie.Np jest wlaczony a ja ogladam tv.Gdy zaczynam przegladac internet,czuje,ze temperatura nieco spada ale nadal jest za cieply .

Spróbuj może sprężonym powietrzem (takim jak na stacji benzynowej), powiać w kratki pod laptopem. W moim przypadku to się sprawdziło, procek wcześniej miał około 55 stopni, po wyczyszczeniu około 49, a jak postawiłem go na podstawce chłodzącej to spadło do 42 stopni. Przy tym samym stopniu stresu.

PS.

Tylko najpierw się upewnij że w przewodzie nie ma wody :wink: