Laptop się przegrzewa, czyszczenie nie pomaga

Załączę dane z dx diag, dodam screen z HWmonitor i to, że cały czas wentylator wieje ciepłem, przy bardziej wymagające grach, laptop gaśnie, w sensie wyłącza się, żadnych dźwięków, po prostu wyłącza. HWmonitor’a zrobiłem screen kiedy miałem włączoną przeglądarkę (chrome), foobar2000, dropbox, eset nod32 i system explorer, zużycie procka nie było duże, bo w takich momentach jak ta, to nie przekracza okolic 10%. Boli mnie to, że w grach bardziej wymagających mam permanentnie bez ostrzeżeń wyłączane kompa. Taka gra jak Cs 1.6 działa spokojnie, co dziwne zbiera z 40% procka, a te większe gry to działają płynnie, ale krotko, przykładowo ostatnio grałem w NARUTO SHIPPUDEN Ultimate Ninja STORM 3 Full Burst, wyłącza się na początku na starcie kampanii, działa płynnie i zawsze w innych momentach grania, nie przekraczając paru, albo parunastu minutach. Również tak samo z METAL GEAR RISING REVENGEANCE, na tutorialu mi wyłączyło laptopa. Nie wiem co robić, nie jestem ekspertem od hardware, a od softu nic lepiej, co gorsza sterowniki od amd mam ponoć wszystkie aktualne. 

post-250903-0-25818000-1389726659_thumb.

DxDiag.txt

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

 

Co do problemu, to nie sterowniki, lapek się przegrzewa, odkurzacz i czyścisz otwory wentylacyjne, jeżeli się nie boisz i lapek nie ma gwarancji to go otwórz i przeczyść porządnie :wink:

Dałem laptopa do konwersacji i czyszczenia, skasował 120zł i nadal wieje, a nawet często chłodem, cały czas na maxa.

Reklamacja naprawy.

Kolejne dni bez laptopa, tak zrobię, odpowiem po odbiorze czy coś się zmieniło.

być może obciąża go mocno jakis program/syf w twoim systemie (od tego bym zaczął)

Nastepnie czyszczenie z wymianą pasty termoprzewodzącej.

Ze sprzętem wszystko dobrze, jak sprawdzić jaki program/syf  mógłby robić aż takie zamieszanie z wentylatorem?

wystarczyło wyłączyć usługę amd utility :slight_smile: