Laptop się przegrzewa?

Witam wszystkich,

od niedawna mam problem z laptopem marki HP, Pavilion dv6 1215ew. Chciałem się zorientować czy to co podejrzewam jest prawdą. Otóż czy mój laptop się przegrzewa, skoro podczas grania w pewnym momencie się jakby zawiesza i nic nie da się z tym zrobić ? jedynie restart pomaga, ale przy restarcie komputer nie chce sie uruchomić, dopiero po jakimś czasie, jakby musiał ochłonac udaje mi się go ponownie odpalić. Wczesniej nie miałem tego problemu, laptop stoi na podwyższeniu a wyloty powietrza mają sporo przestrzeni, więc nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Wiatrak pracuje zawsze od rozpoczęcia pracy komputera, przy normalnej pracy, czyli czy to przeglądania www czy filmie nic takiego nie miało ani razu miejsca. Jak można sobie z tym poradzić ? i czy w ogóle istnieją jakieś lepsze wentylatory do tego laptopa, który były by skuteczniejsze bo tak czy siak, powietrze wylatujące często jest bardzo ciepłe…

pozdrawiam

Witam, ja też miałem problem z przegrzewającym się laptopem. Wprawdzie jest to zupełnie inny model i zupełnie innej marki, ale objawy wydają się podobne. Tzn. na początku, gdy go kupiłem wszystko pięknie śmigało, a jakiś miesiąc temu po ponad 1,5 roku używania zaczął się strasznie grzać. Czasami temperatura była tak wysoka, że laptop sam się wyłączał. Jedyne co zrobiłem to rozkręciłem go nad radiatorem, wziąłem odkurzacz (:D) i odkurzyłem w tamtym miejscu, tzn wentylator i okolice. Zmiana była widoczna od razu. Laptop jak nówka :slight_smile:

A wie ktoś może jak dostać się do radiatora i wentylatora w tym HP ? bo to chyba bardziej skomplikowane niż mi się wydaje akurat :shock:

Notebooki HP z AMD na pokładzie tak mają, tzn. wysoka temperatura to norma

a do tego dość wydajna grafika + temperatura otoczenia, i jest gorąco jak w piecu.

Miałem kiedyś taki laptop i podczas uruchomionej gry (silkroad) temperatura grafiki

dochodziła do 92* a procesora do 87* ale sprzęt się nie zawieszał.

Jedyne wyjście przeczyścić, przedmuchać wlot i wylot z kurzu i jakaś dobra podstawka chłodząca.

Ja się nie bawiłem w podstawki…po prostu sprzedałem.

Najdziwniejsze jest to, że kiedyś z wentylatora wychodziło bardziej gorące powietrze i nadal pracował, a teraz nawet przy mniejszej się wyłącza. Da się jakoś sprawdzić dlatego laptop się zawiesza ? pozostaje gdzieś jakiś komunikat z jakiego powodu ?