Laptop się przegrzewa

Witam.Posiadam laptop Dell Inspiron 1525 z procesorem Intel Core 2 Duo T7250 2.00 GHz, dwu rdzeniowy.Od dłuższego czasu laptop przegrzewa się. Sprawdziłem temperaturę za pomocą programu Core Temp i waha się ona OD 70 DO 95 STOPNI!! mimo że nie wykonuję żadnych wymagających zadań.Korzystam jedynie z przeglądarki.Postanowilem obejrzec układ chłodzący i prezentuję poniżej zdjęcia :slight_smile:

img2013012800002.jpg

img2013012800004.jpg

img2013012800003.jpg

Nie wiem co to za gąbka,pasta jest zaschnięta.

Proszę o odpowiedź jak zmniejszyć tę temperaturę CPU. Może trzeba zmienić pastę?? ![-o<

PS. Jestem zielony w tych sprawach proszę o wyrozumiałość :smiley:

Cześć

Ta gąbka to tzw. thermalpad czyli coś montowanego zamiast pasty.

Możesz oczywiście wymienić pastę, przy okazji wyczyścić wiatrak i sprawdzić czy temperatury ulegną obniżeniu.

Dziękuję za odpowiedź. Dodam że wiatrak po dzisiejszym wyczyszczeniu śmiga elegancko a temperatura nadal nie spada. Jesli będę wymieniać pastę to tą gąbkę oderwać i na jej miejsce nałozyć pastę? Teraz podczas pisania tego postu temperatura wynosi 83 stopnie.

Cześć

Temperatura jest zdecydowanie za wysoka jak na pracę bez obciążenia.

Zmień gąbkę na pastę, dodatkow zmień tą drugą pastę na nową i sprawdź jak będa wyglądać temperatury.

Radiator jest prawidłowo dokręcony?

Tak dokrecilem prawidlowo. A jaka polecasz paste?

Cześć

Na pastach aż tak bardzo się nie znam ale może Arctic MX-2, lub Zalman STG-2?

Patrze na allegro i jest tam Arctic MX-2 1g. Czy wystarczy tyle ?

-na pewno. Thermal na 6g flakoniku pisze że starczy na min. 10 zastosowań.

kubapo99 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jeszcze jedno pytanie:przy procesorze jest taki różowy plastik jak na zdjęciu pierwszym i jest tam takie czarne pokrętło i narysowane obok dwie kłódki.Jako że nie znam się na prockach nie wiem gdzie znajduje sie drugi rdzeń.Czy jest pod tym prockiem? Jeśli ktoś nie rozumie to pytam się czy muszę dać pastę na 2 rdzenie plus chipset czy tylko 1 rdzeń plus chipset? I jeśli na dwa rdznie to jak się dostać do drugiego?

to u góry to masz sam procesor intela a u dołu masz rdzeń graficzny. Aby obniżyć temperatury oczyść obydwa zmuwaczem do paznokci[nie zachlap płyty głównej] z tej gąbki, kup pastę Zalman STG-2[łatwiej sie nakłada] tylko cienką warstwę aby zachować przewodnictwo cieplne, wyczyść wentylator i radiator przy wentylatorze i złóż wszystko do kupy, powinno pomóc.

pozdro

Dzieki :slight_smile: juz kojarze o co chodzi. wentylator wyczyszczony,radiator tez.A co do pasty to dlaczego nie Arctic?? (oprocz tego że Zalman lepiej się nakłada)

ta sama cena, ta sama jakość, tylko tyle że zalman łatwiej się nakłada co jest przydatne przy wymianie pasty w laptopie.

Wymieniłem paste na Arctic Cooling MX-2 i temperatura po 3 godzinach od wymiany i 100% wykorzystaniu procesora wynosi jedynie 56 stopni.Przed wymianą dochodziła do 100 stopni i laptop się wyłaczał.

Cześć

Czyli zmiana pasty rozwiązała problem.