Laptop się przegrzewa


(Terakasve) #1

Witam! Otóż problem jest taki iż mój laptop : http://icecat.us/en/p/packard-bell/lx.buj02.013/notebooks-4717276588311-TSX66-SB-991PL-11898767.html przegrzewa. W linku jest jego specyfikacja. Ma on wbudowane fabrycznie 2 karty graficzne. Intela Hd family chipset oraz NVIDIA GeForce GT540m. Wyłąłcza się automatycznie kiedy osiągnie temperature 85 stopni. Czy jest opcja żeby zwiększyć temperature krytyczną, lub obroty wentylatora? Jest on bardzo cicho. Kiedy mi się grzał wysłałem go do serwisu wymienili radiator i rok był spokój, ale teraz znów się grzeje.


(rgabrysiak) #2

Cześć,

 

Jeżeli laptop jest na gwarancji oddaj go do serwisu, niech po porządnie wyczyszczą.

Jeżeli jest już po gwarancji, możesz go spróbować sam rozebrać, wyczyścić i przy okazji wymienić pastę.

A jak nie wiesz jak to zrobić to skorzystaj z pomocy serwisu.


(Terakasve) #3

W tym linku jest więcej informacji które mogą się przydać, tak myślę. http://www.elektrospecjalisci.pl/notebooki,model-packard-bell-tsx66-sb-991pl


(rgabrysiak) #4

Cześć,

 

Jeżeli laptop sam się wyłącza z powodu temperatury, a masz jeszcze gwarancję to nie kombinuj tylko z niej skorzystaj.


(Lightextract) #5

Hmm... zazwyczaj jak miałem z laptopami do czynienia, to czyszczenie ich nie było wielką filozofią. U mnie w Lenovo Z580 istotny syf zbiera głównie wiatraczek który jako jedyny robi za wentylator oraz "dziurawa klatka" na niego nałożona. Kwestia pojeżdżenia pędzelkiem parę minut, dmuchnięcia mocniejszego, poczekania parę minut i włączenia laptopa. Tak sobie czyszczę ja i tak czyściłem innym do tej pory. Mój laptop trzyma się tak 2 lata i nic się nie przegrzewa.


(SolelyRose*) #6

Mam podobny model Packard Bella i powiedzieć należy, że one tak mają. Dzisiaj rozkręcę bo akurat trafiło mi się sprężone powietrze i zobaczymy, czy przedmuchanie od środka da efekt. W sumie myślę, że przydałoby się też zakupić pastę termoprzewodząca. Zalman zM-STG1 dość tanio wychodzi przy dobrych właściwościach - Tobie mogę polecić to samo. 


(stream) #7

 

Ja zaś polecam Arctic Cooling MX-2 lub też MX-4. Ewentualnie Geild GC-Extreme.

 

Pozdrawiam!


(JNJN) #8

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/465550-przegrzewaj%C4%85cy-si%C4%99-laptop/