Laptop Sony VGN-AR61S, jak zgrać Viste?

Mam taki problem, otóż kupując laptopa nie dostałem płyty z WV tylko oprogramowanie znajduje się na dysku komputera, chciałbym się dowiedzieć jak go zgrać na płytkę żeby w razie jakiś problemów postawić sobie system od nowa na nogi. Naciskając przy uruchomieniu CTRL + F11 żaden kreator się nie uruchamia.

hmmm

jeśli masz świeży system to użyj acronis true image i zrobi sobie obraz partycji systemowej…

możesz też poszukać innego programu. Ja go dałem dla przykładu bo sam używam :slight_smile:

Z laptopami zazwyczaj dostaje się płytkę recovery, która przywraca system z ukrytej partycji kasując wszystkie ustawenia. Jeżeli chcesz mieć płytkę w Windowsem to musisz skontaktować się z wytwórcą laptopa.

Sprawdz najpierw czy w oprgoramowaniu razem z systemem Vista nie masz zainstalowanego jakiegos recovery managera jesli masz to przy jego pomocy zrobisz obraz systemu na plycie DVD, jesli nie masz to tak jak kolega wyzej pisze uzyj Acronis albo np Norton Ghost

Szukałem wczoraj na stronie VAIO i znalazłem instrukcje co i jak, jest podobno jakiś właśnie manager Recovery, później to oblukam i zrobię.

mam vaio ar71s. Płytki z systemem nie dostajesz ale jest możliwość zrobienia partycji recovery na 3 DVD-R :wink: robisz to za pomocą VAIO RECOVERY CENTER ktore powinno znajdować się u ciebie na dysku :slight_smile: Pozdro

Właśnie wczoraj to zrobiłem, na 3 płytkach DVD+R a nie “-” ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia? :slight_smile:

to jest bez rożnicy :slight_smile:

A co i jak mogę zrobić jeśli nie mam już świeżo postawionego systemu? Reinstal chociażby?

Dodatkowo może wiecie jak mogę rozwiązać problem Visty HP po angielsku(przywiozłem kompa z londynu);].

Również posiadam AR61S.