Laptop stacjonarny?

Witam!

Od miesiąca jestem posiadaczem Acerowskiego laptopa, stoi w jednym miejscu, ciągle na kablu. Znajomy, gdy to zobaczył, powiedział jakoby miało to obniżyć wydajność laptopa, tj. trzymanie go podłączonego stale do prądu, ciągle włączonego, w trakcie nieużywania - usypiam. Kilka dni temu strasznie głośno zaczął chodzić. Pomyślałem, “za długo włączony” i dałem mu dzień odpoczynku. Włączam znowu i ciągle buczy. Raz głośniej, raz ciszej, czasem przestaje na chwile, niezaloeżnie od tego co w danej chwili robię. Laptopa używać muszę i trudno mi będzie dać mu ochłonąć więcej niż dzień, ale możliwe co innego jest przyczyną? Wydaje dźwięki jak małą, wkurzająca wiertareczka :frowning: Chciaem go oddac do reklamacji, ale nie moge znaleźć papierów oraz nie moge pozwolić na oddanie go na dłuższy okres czasu.

Jak stale pod prądem jest to wyjmij baterie po co ma się psuć, a może wiatraczek się uszkodził ? jak jest zimny to też tak buczy ?

Wiesz, większej bzdury jak ta że praca na laptopie który pracuje na stałe, na zasilaniu sieciowym powodował obniżenie wydajności laptopa.

Ja mam HP Pavilion Dv 9825eb, ciagle wlaczony jest (bo mam neta na innych kompach przez AdHoc) i nic nigdy sie nie dzieje, od 1 stycznia 2009 r tak mam i nic xD chodzi prawie jak nowy

dzięki za ten pomysł z baterią :slight_smile:

może bzdura, not important

pierwsza mysl - wiatraczek

teraz, co zrobić - do reklamacji? jak był nieużywany przez dzień cały, chociaż wciąż podłączony do prądu, to włączyłem później i dalej wiercił

wcześniej ustawiłem tak, że gdy zamykam laptopa, ciągle pracuje, tylko ekran się wyłącza. Jak zaczął wiercić, starałem się odciążyć go trochę i zamknięcie powoduje teraz uśpienie.

wiatraczek - co z nim? laptop niemal nowy, kurz sie tam raczej nie zebrał. Laptop ciągle w jednym miejscu, więc nie mogło się nic stać. Samo się spsuło?

Przyczyna może być banalna. Przyatakuj biurko / szafke / podłogę z poziomicą i sprawdź czy jest równo.

moze byc z tego powodu? faktycznie jak podnosze, dzwiek sie zmienia (ale ciagle jest dosc glosny). Laptop czesto stoi na kartonie, bo zawadza, ale jeśli akurat w momencie stoi prosto i buczy?

Może źle wyważony wiatraczek i pierdzi lub łożysko się wrobiło :slight_smile:

Wczesniej nie wiercil, jest coś, co moge sam spróbować zrobić, żeby temu zaprzestać?

A moze masz kabel z tyłu- ten który idzie od prądu- jest zasłonięty wywietrznik. Albo sprawdz czy nie masz płyty CD włożonej…

Acery tak mają, przynajmniej mój. Radzibym oddać do serwisu/reklamować u sprzedawcy. Z wiatraczka słychać rzężenie, które zmienia swój ton w zależności od kąta pod jakim go trzymam. Niby nie wpływa na wydajność chłodzenia, ale dźwięk przeszkadza. U ciebie na 95% łożysko się wyrobiło, ale po tak krótkim czasie?