Laptop stacjonarny?

(Daniomaster) #1

Witam!

Od miesiąca jestem posiadaczem Acerowskiego laptopa, stoi w jednym miejscu, ciągle na kablu. Znajomy, gdy to zobaczył, powiedział jakoby miało to obniżyć wydajność laptopa, tj. trzymanie go podłączonego stale do prądu, ciągle włączonego, w trakcie nieużywania - usypiam. Kilka dni temu strasznie głośno zaczął chodzić. Pomyślałem, "za długo włączony" i dałem mu dzień odpoczynku. Włączam znowu i ciągle buczy. Raz głośniej, raz ciszej, czasem przestaje na chwile, niezaloeżnie od tego co w danej chwili robię. Laptopa używać muszę i trudno mi będzie dać mu ochłonąć więcej niż dzień, ale możliwe co innego jest przyczyną? Wydaje dźwięki jak małą, wkurzająca wiertareczka :frowning: Chciaem go oddac do reklamacji, ale nie moge znaleźć papierów oraz nie moge pozwolić na oddanie go na dłuższy okres czasu.

(Bartek Pyszczek) #2

Jak stale pod prądem jest to wyjmij baterie po co ma się psuć, a może wiatraczek się uszkodził ? jak jest zimny to też tak buczy ?

(Pablo79) #3

Wiesz, większej bzdury jak ta że praca na laptopie który pracuje na stałe, na zasilaniu sieciowym powodował obniżenie wydajności laptopa.

(Matmaxalez) #4

Ja mam HP Pavilion Dv 9825eb, ciagle wlaczony jest (bo mam neta na innych kompach przez AdHoc) i nic nigdy sie nie dzieje, od 1 stycznia 2009 r tak mam i nic xD chodzi prawie jak nowy

(Daniomaster) #5

dzięki za ten pomysł z baterią :slight_smile:

może bzdura, not important

pierwsza mysl - wiatraczek

teraz, co zrobić - do reklamacji? jak był nieużywany przez dzień cały, chociaż wciąż podłączony do prądu, to włączyłem później i dalej wiercił

wcześniej ustawiłem tak, że gdy zamykam laptopa, ciągle pracuje, tylko ekran się wyłącza. Jak zaczął wiercić, starałem się odciążyć go trochę i zamknięcie powoduje teraz uśpienie.

wiatraczek - co z nim? laptop niemal nowy, kurz sie tam raczej nie zebrał. Laptop ciągle w jednym miejscu, więc nie mogło się nic stać. Samo się spsuło?

(marcin82) #6

Przyczyna może być banalna. Przyatakuj biurko / szafke / podłogę z poziomicą i sprawdź czy jest równo.

(Daniomaster) #7

moze byc z tego powodu? faktycznie jak podnosze, dzwiek sie zmienia (ale ciagle jest dosc glosny). Laptop czesto stoi na kartonie, bo zawadza, ale jeśli akurat w momencie stoi prosto i buczy?

(Bartek Pyszczek) #8

Może źle wyważony wiatraczek i pierdzi lub łożysko się wrobiło :slight_smile:

(Daniomaster) #9

Wczesniej nie wiercil, jest coś, co moge sam spróbować zrobić, żeby temu zaprzestać?

(Szczepaniakpila) #10

A moze masz kabel z tyłu- ten który idzie od prądu- jest zasłonięty wywietrznik. Albo sprawdz czy nie masz płyty CD włożonej....

(kozunio12) #11

Acery tak mają, przynajmniej mój. Radzibym oddać do serwisu/reklamować u sprzedawcy. Z wiatraczka słychać rzężenie, które zmienia swój ton w zależności od kąta pod jakim go trzymam. Niby nie wpływa na wydajność chłodzenia, ale dźwięk przeszkadza. U ciebie na 95% łożysko się wyrobiło, ale po tak krótkim czasie?