Laptop Toshiba + dysk ratunkowy + ukryta partycja etc

(Fąfel) #1

Witam, dawno tu nie zaglądałem,

Posiadam lapka Toshiba z serii A200.

W zestawie Vista HP, płyta ratunkowa (Toshiba Rescue Disk, czy jakoś tak) a na dysku ukryta partycja WINRE 1,5 gb chyba jak mi mówi dzielny Ghost wygrany w konkursie DP :p..

Wszystko by było fajnie, ale..

1. W czasie użycia płyty formatuje się wszystko co popadnie (nawet mp3 jak sie zostawi pod USB)..

2. Lubie soft od producenta, ale tych zawszonych triali norto-wszystko-do-niczego-anty-360-spyvirusactiupdate-cośtam ® już nie

3. Denerwująca procedura i wszędobyslkie logo Toshiby..

___

To robią wszyscy producenci, ale jakoś nie mogę znaleźć od toshiby softu do wypalenia tej ukrytej partycji..

Pożyczyłbym od kogoś Viste (co w tej sytuacji jest legalne) ale każdy s**syn, który ma Viste (Ci od ubuntu są bardziej normalni :p) powiedział mi, że zapłacił 200zł, więc nie może pożyczać (ale, że ja zapłaciłem to już nie rozumie..).

Szukałem informacji o ImageX Tool (które jest czymś od MS i odpala się w konsoli spod tej płytki toshiby)..

Pokombinował bym jeszcze trochę, ale mam tego *** dość.. tak więc

Czy wiecie, czy MS daje (tak jak RC Servera2008) obraz płyty, gdzie jak się nie wpisze seriala to jest trial, a jak tak to działa? (wiem, że od sp3 do Xp bedzie to w XP).. pewnie tak, ale czy po PL i w wersji HP?

Czy ktoś zna jakiegoś pewnego rapideshera albo torrenta z tym.. (ale tutaj raczej spyware w wiekszosci jest zaszyty, tak wiec nie chciałbym..)

Czy ktoś może znalezc chodziaż jeden adres email na stronie polskiej Toshiby, na który mógłbym poprosić o nośnik z vistą (co doradzili mi w MS)?

(strona jest totalnie ****, a newsletter przychodzi z nimieckiego oddziału (ale w pl), tak więc zagmatwane tam mają)

Czy ktoś wie co mam zrobić aby:

1. mieć płytke z vistą (czysta)?

albo

1. miec plytke z vista i dodatkami od toshiby?

trochę to zajęło ale wierzę, że pytań nie będzie, a pomocy udzielicie szybko :stuck_out_tongue:

chętnie też posłucham o jakiś tipsach od innych userów Tosiek :stuck_out_tongue:

omg, ale się powtarzam miejscami :stuck_out_tongue:

pozdrawiam ;l

(Scobel) #2

Więc jak weźmiesz od sąsiada/kumpla płytkę Visty dokładnie taką samą jaką ty masz to nic się ani mu ani tobie nie stanie !!

(Fąfel) #3

Tak, ale w takim środowisku żyję, że nikt tego nie rozumie, bo przecież kto używa Visty? ludzie którzy nie umieją się posłużyć bardziej skomplikowanym (nie twierdzę, że lepszym) systemem.. Oni dali za niego 200zł to czemu mi mają dać za darmo?.. szkoda słów.. lepiej szukać alternatywnej drogi, chyba, że ktoś chce mi przesłać pocztą kopię tej płyty :stuck_out_tongue: Czekam na propozycje :slight_smile:

(Scobel) #4

Wiem, że czasem u niektórych producentów można zamówić czystą Viste ... ale za nią się płaci ... co prawda niby symbolicznie ale np w Irlandii jest to 50 euro :slight_smile: obojętnie jaka wersja :slight_smile: ...

(Fąfel) #5

"Czy ktoś może znalezc chodziaż jeden adres email na stronie polskiej Toshiby, na który mógłbym poprosić o nośnik z vistą (co doradzili mi w MS)?

(strona jest totalnie ****, a newsletter przychodzi z nimieckiego oddziału (ale w pl), tak więc zagmatwane tam mają)"

nawet nie szukam, ale w gwarancji (taka gruba książka..) po angielsku, arabsku i czymś-innym dali na koniec adresy i numery do ruznych serwisow z roznych krajow.. sprobuje sie skontaktowac i cos zamowic..

ale chcialbym przynajmniej wypalic ta ukryta partycje jakims softem.. wiem ze u konkurencji jest to mozliwe...

placenie kilku zlotych, jak ma sie to na dysku to problem :stuck_out_tongue:

(Scobel) #6

IBM do swych lapków daje odrazu na cd/dvd program do wypalenia ukrytej partycji, z tego co wiem nie wszystko zależy tylko od producenta bo nie każdy model tego samego producenta daje nam możliwość wypalenia - tzn w dołączonym cd nie ma programu i nawet na stronach producenta ich nie ma. Ale znając życie są programy w necie alternatywne.

Czasem można tez z recovery CD samemu wybrać co dokładnie ma być instalowane, jak ma przebiec formatowanie, instalacja :slight_smile: ... Ja tak mam w nieznanym nikomu lapku firmy Targa ... :slight_smile: ... Niemiecka ... Kupiony w Lidlu w Irlandii ... :slight_smile: ...

(Fąfel) #7

No właśnie myślę, że taką opcję może mieć jakiś soft od MS (bo partycja jest stricte formatem MS).. ImageX to IMO klucz do rozwiązania zagadki (płytka toshiby go odpala z konsoli..). próbowałem nawet przy użyciu Automated Installation Kit, ale on raczej do tworzenia takiej partycji, nie w drugą stronę.

Internet już przeszukałem pod kontem takiego softu, od Toshiby i od zapaleńców i od MS, dlatego piszę tutaj :stuck_out_tongue:

edit. jasne ze można wybrać cośtam, ale nie będę teraz próbował bo wielkim czerwonym drukiem pisze na okładce że należy wszystko odłączyć i że zostaną utracone wszelkie dane.. ostatecznie wywala 2 partycje po 100gb czyste.. ostatnio mi się udało zrobić, że wywalił jedną z 60gb pojemności, reszta odłogiem rzucona, wątpię aby sie coś tam dało innego..

jak coś to mój model: A200-1HV

(Piotriwa) #8

Ha!

mam a 200 SATELLITE

Jeszcze nie formatowałem, ale mnie to gryzie. Nawet wytargałem z torrentów instalkę visty ... Tak w razie czego... Bo dostałem z kompem tylko obraz płyty, taki golasek jak zaraz po zakupie. W vobisie poinformowano mnie, że w razie użycia dysku ratunkowego, wszystko zostanie wygolone i po instalce dostanę niemowlaka... No cóż, wydaje mi się, że trochę nie tak to powinno być, zwłaszcza, że tani lapt nie był...

Mam też drugiego lapta, właśnie opisanego wyżej TARGA Traveller z Lidla, bardzo fajny komp. Myślałem o zapakowaniu visty, oczywiście legalnej, bo mam xp, ale niemiecką wersję . Obawiam sie jednak o sterowniki... Nie wiem skąd wziąć je do visty...

Znalazłem to http://www.treiberupdate.de/treiber-dow ... rga-0.html ,ale wszystko jest pod xp...

(Klata69 Hdtv) #9

Mam A200-1FJ i ten sam problem. Ostatecznie zainstalowałem norton-ghost i trzymam kopię systemu na podzielonym dysku.

Wkurza mnie podejście Toshiby do tego problemu i gdybym o nim wiedział wcześniej to omijałbym tą firmę szerokim łukiem. Niestety wtopiłem się w tą Tośkę+vista jakiś rok temu i żałuję.

Pytałem toshibę-PL o płytkę VISTY, ale nie oferują takowej nawet za dopłatą. Jedynie cd-recovery, który formatuje cały dysk. Jest oczywiście opcja wyporu partycji na początku re-instalacji, ale można wybrać jedynie: rozruchwy (kilka MB), lub całego twardziela :expressionless: