Laptop Toshiba Satelite A200 - problem z matrycą?

Witam wsyztskich :slight_smile:

Mam problem z laspem, a konkretniej z monitorem. Pracowałem ktoregos dnia na kompie i nagle kompletnie zgasł ekran. Tradycyjny odruch to restarcik. Co się okazało przy nastepnym odpaleniu, przez ułamek sekundy pojawił sie obraz, a potem totalna ciemność, komp nadal pracował. Po chwili zobaczyłem jak przez mgłę pulpit. I od teraz jest tak przy kazdym odpaleniu kompa. Mam bardzo bardzo ciemny obraz, coś tam widzę, ale generalnie nic z tym nie zrobię, bo widoczne jest tylko to co funckjonuje na bialym tle.

Jeszcze nie podlaczylem lapsa pod zewnetrzny monitor, moze to pomoze, ale moze juz teraz wiecie co poszlo? Czy to problem z matrycą, czy jednak cos innego?. Niestety gwarancja (roczna) skonczyla sie rok temu i pewnie bede musial bulic.

Z góry dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Podłącz po zewnętrzny monitor to będzie wiadomo coś siadło, jak będzie obraz to walnęła matryca, jak będzie to samo to karta

Inwerter podświetlenia matrycy w notku najprawdopodobniej jeżeli obraz widzisz ale bardzo słabo. Ewentualnie kable/taśmy transmisyjne się przepaliły, czy rozłączyły, jak na gwarancji oddaj do serwisu sam nic nie dłub.

Dzięki :slight_smile:

Poczytałem nieco więcej o tym inwerterze i rzeczywiście podobne objawy, więc trzeba iśc tym tropem :slight_smile: